شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دانشگاه پیام نور از لحاظ علمی افت بسیار شدید داشته است

شنبه,۲۸ام شهریور ۱۳۹۴ - فرهنگی

غلا معلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی دراین باره به ایسکانیوز می گوید: بعضی شعبات دانشگاه پیام نور دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بعضی رشته ها مانند شیمی کاربردی را در شرایطی جذب کرده اند که حتی یک آزمایشگاه هم در اختیار ندارند. این دانشجو باید مطالب را به صورت ذهنی بیاموزد؟ دروسی در بعضی رشته ها مانند عمران وجود دارد که احتیاج به درک حضوری دارد و دانشجو باید سر آن درس حاضر شود اما اینگونه نمی شود. سوال اینجاست که اگر این دانشگاه غیرحضوری است، پس ارائه این رشته ها چگونه صورت گرفته است.

جعفرزاده در ادامه می گوید: دراین باره از وزارت علوم انتظار می رود تا ورود کند و رشته هایی که در این دانشگاه ها وجود دارد و بر اساس روابط و سیاسی واگذار شده است قطع و تعطیل کند و به دانشگاه هایی که این امکان را دارند سپرده شود.

جعفرزاده در ادامه دباره شرایط تحصیل همزمان دانشجویان در دورشته در دانشگاه پیام نور معتقد است: این موضوع اصلا منطقی نیست. نباید از ظرفیت های کشور این گونه استفاده شود. این موضوع نشان می دهد این دانشگاه وزن علمی ندارد و فقط مدرک را برای دانشجویان صادر می کند. متاسفانه در سالیان اخیر دانشگاه پیام نور از لحاظ علمی افت بسیار شدید داشته است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.