شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دانشگاه پیام نور کارخانه تولید مدرک بدون کیفیت علمی است

سه شنبه,۲۴ام شهریور ۱۳۹۴ - فرهنگی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی درباره کیفیت آموزشی دانشگاه پیام نور گفت: بعضی شعبات دانشگاه پیام نور دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بعضی رشته ها مانند شیمی کاربردی را در شرایطی جذب کرده اند که حتی یک آزمایشگاه هم در اختیار ندارند. این دانشجو باید مطالب را به صورت ذهنی بیاموزد؟

غلامعلی جعفرزاده به ایسکانیوز گفت: دروسی در بعضی رشته ها مانند عمران وجود دارد که احتیاج به درک حضوری دارد و دانشجو باید سر آن درس حاضر شود اما اینگونه نمی شود. سوال اینجاست که اگر این دانشگاه غیرحضوری است، پس ارائه این رشته ها چگونه صورت گرفته است.

جعفرزاده در ادامه می گوید: دراین باره از وزارت علوم انتظار می رود تا ورود کند و رشته هایی که در این دانشگاه ها وجود دارد و بر اساس روابط و سیاسی واگذار شده است قطع و تعطیل کند و به دانشگاه هایی که این امکان را دارند سپرده شود.

نماینده مردم رشت  در ادامه به بعضی تصمیم گیری های سیاسی در قبال دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: همه به این موضوع اذعان دارند و اعتراف می کنند که متاسفانه در دولت قبل برخوردها با دانشگاه آزاد کارشناسی و در جهت حرکت به نفع نظام و توسعه آموزش عالی برای رشد منافع ملی نبوده است و واقعا سیاسی کاری انجام می شده است. همه می دانند که رشد دانشگاه پیام نور برای زمین زدن دانشگاه آزاد اتفاق افتاده است. متاسفانه بعضی اینطور وانمود می کردند که دانشگاه آزاد برای آمریکاست وشعبه ای در ایران دارد. این رفتارهای مغرضانه به ثروت ملی ما یعنی دانشگاه آزاد آسیب رساند. یکی از افتخارات بزرگ کشور ما وجود دانشگاه آزاد است.

جعفرزاده در ادامه درباره شرایط تحصیل همزمان دانشجویان در دورشته در دانشگاه پیام نور می گوید: این موضوع اصلا منطقی نیست. نباید از ظرفیت های کشور این گونه استفاده شود. این موضوع نشان می دهد این دانشگاه وزن علمی ندارد و فقط به کارخانه تولید مدرک تبدیل شده است. متاسفانه در سالیان اخیر دانشگاه پیام نور از لحاظ علمی افت بسیار شدید داشته است.

جعفرزاده ادامه داد: من سال 62 در اولین کنکور دانشگاه آزاد شرکت کردم و در رشته مهندسی عمران قبول شدم. اما نکته ای که از آن سال به یاد دارم میزان افسردگی هایی بود که در بین جوانان برای ورود به دانشگاه به وجود امده بود. اما حالا این موضوع دیگر برای جوانان ما کابوس نیست و جزو آرزوهای جوانان نیست. متاسفانه دولت هایی که با دانشگاه آزاد که اتفاق میمونی در کشور است و چندین نسل از جوانان ما را از دل‌مردگی نجات داده و در داخل کشور نگه داشته به خاطر تنگ نظری و غرض ورزی های سیاسی به ایجاد دانشگاه پیام نور دست زدند و خارج از توان آن ظرفیت هایی به آن داده اند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.