شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

درخواست اعضای فراکسیون ولایی و امید برای پیوستن به مستقلین ولایی

شنبه,۲۴ام تیر ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی در گفت و گو با خبرنگار جمهوریت در خصوص طرح برخی اخبار مبنی بر ریزش اعضای مستقلین بعد از انتخابات هیات رییسه مجلس در اجلاسیه دوم گفت: نه تنها ریزشی نداشته ایم بلکه تقاضا از فراکسیون های دیگر برای عضویت در مستقلین داریم .

نماینده مردم رشت در تشریح این درخواست برخی از اعضای ولایی و امید می گوید : افرادی که در خواست عضویت در مستقلین را دارند، می گویند به خاطر کج سلیقگی های دو فراکسیون ولایی و امید در انتخابات هیات رییسه مجلس در اجلاسیه دوم که تصمیم خود را جا گذشاتند و به یک بخش بر خلاف توافق رای ندادند و یا بدون هماهنگی افراد دیگری را وارد رقابت کردند ، دیگر تمایلی به ادامه عضویت در فراکسیون های سابق خود را ندارند و خواستار ملحق شدن به مستقلین با توجه به مشی که در این انتخابات در پیش گرفتند، هستند.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به فراکسیون دستور کار فراکسیون برای تغییر نام و سیاست گذاری های جدی در سال دوم فعالیت مجلس خاطر نشان کرد: فراکسیون مستقلین به معنای استقلال از دو فراکسیون دیگر مجلس است نه به این معنا که این فراکسیون سیاست مشخصی ندارد.

وی با بیان این که مستقلین نشان داده است که در انتخابات سه وزیر و اجلاسیه این دوره چه نقش تعیین کننده ای دارد ،ادامه داد : به احتمال زیاد مستقلین در قالب رهروان ولایت مجلس نهم بازسازی می شود که از ابتدا باید این کار را می کردیم.

مستقلین در انتخابات اجلاسیه سوم مجلس دهم برای هیچ صندلی چک سفید امضا نمی دهد

جعفرزاده در خصوص عملکرد فراکسیون مستقلین تاکید کرد: به دنبال این نیستم که بگویم ما بدون خطا عمل کردیم اما مطمئن باشید اجلاسیه بعدی دیگر با شرایط و حواشی اجلاسیه دوم همراه نخواهد بود و تدبیر دیگری خواهیم داشت و به هیچ فراکسیونی چک سفید در مورد هیچ جایگاهی نمی دهیم.

نایب رییس فراکسیون مستقلین تاکید کرد: در مورد جایگاه رییس تا پایان مجلس دهم هیچ ابهامی نداریم و همواره همراه دکتر لاریجانی خواهیم بود اما مابقی را ضرورتی ندارد با جای دیگری ائتلافی کنیم آن هم ائتلافی که از اساس معلوم نیست دیگران به آن پایبند بمانند یا خیر.

تغییر نام فراکسیون در دستور کار

جعفرزاده ایمن آبادی خاطر نشان کرد:به احتمال قوی نام فراکسیون مستقلین ولایی و به طور یقین وزن این فراکسیون در سال سوم تغییر خواهد کرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.