شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت

علیرغم برخی اشکالات؛دولت زمینه برگزاری انتخابات الکترونیک را فراهم کرده است

یکشنبه,۱۱ام بهمن ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: تصور می کنم با توجه به اطلاعات و امکانات خوبی که دولت در زمینه انجام انتخابات الکترونیک انجام داده است بستر این کار وجود دارد و اشکالات جزیی را هم می توان برطرف کرد .

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، با اشاره به مخالفت شورای نگهبان با درخواست مجدد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: اصرار به برگزاری انتخابات الکترونیکی داریم در تمام دنیا این کار اتفاق می افتد آنها چطور توانستند مسایل امنیتی آن را حل کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در روش سنتی باید پس از انتخابات منتظر شمارش دستی آرا باشیم.با توجه به اشکال شورای نگهبان مبنی بر اینکه در زمینه برگزاری انتخابات الکترونیک با برخی خطرات و ریسک ها مواجه هستیم آیا در  شمارش دستی امکان اشتباه و ریسک وجود ندارد؟

وی با اشاره به اینکه در انتخابات الکترونیک سرعت و امنیت انتخابات افزایش می یابد تصریح کرد: در دنیا این کار انجام می شود و در نهایت باید روزی وارد انتخابات الکترونیک شویم و باید از جایی شروع کنیم؛دولت هم ادعای برطرف کردن تمام اشکالات را دارد بنابراین در شرایط فعلی همه باید درجهت برگزاری الکترونیک انتخابات کمک کنند.

این نماینده مجلس نهم اظهار داشت: تصور می کنم با توجه به کسب اطلاعات و امکانات خوبی که دولت در زمینه انجام انتخابات الکترونیک انجام گرفته است  بستر این کار وجود دارد و اشکالات جزیی را هم می توان برطرف کرد .

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بهتر است در این دوره حداقل در برخی حوزه ها به صورت پایلوت برگزار شود گفت: چندان در زمینه برگزاری الکترونیک انتخابات دچار اشکال نیستیم و باید به تدریج از روش سنتی برگزاری انتخابات خارج شویم، دولت سالیان سال است که در برخی شعب این کار را انجام داده است بنابراین از این به بعد نیز مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.

 سیامک ره‌پیک سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در رابطه با برگزاری انتخابات الکترونیکی اظهار داشت: این موضوع در شورای نگهبان مطرح شده اما باتوجه به محدودیت‌های وقت و زمان و نتیجه بررسی‌ها و گزارش‌هایی که دراین رابطه واصل شده بود مجموعا به این نتیجه رسیدیم که برای این دوره از انتخابات آمادگی کافی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: برای برگزاری انتخابات الکترونیکی با برخی خطرات و ریسک‌هایی مواجه هستیم که نمی‌‌توان با وجود این خطرات و ریسک‌ها اقدام به برگزاری انتخابات الکترونیکی کنیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.