شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی:

درسال گذشته دولت در واگذاری شرکتهای دولتی ضعیف عمکرده است

چهارشنبه,۲۷ام بهمن ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات تفریغ بودجه 94، گفت: 92 درصد از منابع عمومی دولتی، 71 درصد از منابع اختصاصی و 96 درصد از منابع بودجه شرکتهای دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی دولت تحقق یافته است که به طورمتوسط 94 درصد از منابع بودجه کل کشور در سال 94 محقق شده است.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه در سال 94، حدود 92 درصد از درآمدهای مالیاتی تحقق یافته است،افزود:تحقق درآمدهای مالیاتی در بخش مالیات بر کالاها و خدمات مشکل داشته است که حدود 80 درصد است،اما میزان تحقق مالیات بردرآمد و ثروت 100 درصد و بیش از 100 درصد است.

منابع حاصل از نفت خام و میعانات گازی بیش از 124 درصد تحقق یافته است

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:منابع حاصل از نفت خام و میعانات گازی بیش از 124 درصد تحقق یافته است و درواقع درسال 94 منابع حاصل از درآمدهای نفتی افزایش یافته است.

وی با اشاره به میزان تحقق واگذاری دارایی های مالی، یادآور شد:منابع حاصل از استفاده از صندوق توسعه ملی تنها 21 درصد، واگذاری شرکت های دولتی 54 درصد و فروش اسنادخزانه اسلامی،اوراق مشارکت و صکوک اجاره 95 درصد تحقق یافته است،بنابراین دولت در واگذاری شرکت های دولتی و منابع حاصل از صندوق توسعه ملی ضعیف بوده است.

9 هزار و 169 میلیارد تومان در سال 94،ردیف هزینه ها جابجا شده است

جعفرزاده افزود:سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ابتدای سال 94 بدون در نظرگرفتن محدودیت عدم توزیع 16 هزار و 245 میلیاردتومان از اعتبارات مصوب بودجه عمومی دولت اقدام به توزیع اعتبارات می کند و در پایان اسفند 94 نمی تواند تسویه حساب کند.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه 9 هزار و 169 میلیارد تومان درسال 94،ردیف هزینه ها را جابجا می کند که از مصادیق عدم رعایت است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.