شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضوکمیسیون برنامه و بودجه:

در صورت لغوتحریمها رشد اقتصادی۳درصدی در شش ماهه دوم سال جاری دور از انتظارنیست

چهارشنبه,۲۲م مهر ۱۳۹۴ - اقتصادی
jafarzadeh

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به رشد اقتصادی در سال جاری گفت:نهادهای داخلی و بین المللی مختلفی رشد اقتصادی ایران در سال جاری را منتشر کرده اند که همه این آمارها نشان از رشد اقتصادی مثبت می باشد و با این وجود اگر تحریم ها همچنان ادامه پیدا کند رشد اقتصادی یک درصدی خواهیم داشت و در صورت لغو تحریمها رشد اقتصادی تا سه درصد در شش ماهه دوم هم میتواند افزایش یابد واین خیلی دور از انتظار نیست.
وی افزود:این رشد اقتصادی بلافاصله بعداز لغو تحریمها اتفاق نخواهد افتاد ولی انتظار ما این است که تاثیر لغو تحریمها در سه ماه پایانی سال جاری مشاهده شود.
عضوکمیسیون برنامه و بودجه همچنین بیان کرد:باتوجه به پیش بینی های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی رشد اقتصادی سال جاری را حدودا ۰/۹درصد پیش بینی کرده اند و این درحالی است که ایران در سال گذشته ۲درصد و در دوسال گذشته ۱/۹-رشد داشته است و امیدواریم که با لغو تحریمها در سال جاری این رشد به ۳درصد برسد و همه این آمارها نشان از عزم و اهتمام جدی دولت یازدهم و مجلس شورای اسلامی برای توسعه کشور میباشد.
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی ابلاغ سیاستهای کلی اقتصادمقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و اجماع همه قوا و ارکان کشور اعم از نهادهای دولتی وغیردولتی رافرصتی بی نظیر برای توسعه کشور دانست و بر اهمیت استفاده مطلوب و مناسب از این فرصت طلایی و منحصر بفرد تاکید کرد.
وی نا امید کردن مردم نسبت به آینده را خیانتی نابخشودنی دانست و یادآور شد که همه موظفیم نور امید به آینده را در دل و ذهن مردم روشن و پرفروغ نگه داریم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.