شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

در مجلس مصوبه‌ گردید هر پروژه‌ای برای اجرا باید پیوست محیط‌زیستی داشته باشد

جمعه,۲۰ام اسفند ۱۳۹۵ - اجتماعی

افزایش آگاهی مردم برای حفظ محیط‌زیست

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در ابتدای سخنانش در مراسم افتتاح اولین مرکز آموزش محیط‌زیست شهری ایران در تالاب عینک رشت هشت مارس روز جهانی زن را به حاضران تبریک گفت.
او نیز محیط‌زیست را اصل اساسی کشور عنوان کرد. جعفرزاده نیز با اشاره به خوزستان گفت:در استان خوزستان باوجود وضعیت تقریباً خوب اقتصادی به دلیل شرایط بد محیط‌زیستی حتی نفس کشیدن نیز برای مردم این استان سخت شده است.

او با بیان اینکه فکر نمی‌کنم وضعیت محیط‌زیستی بدتر شده باشد گفت: افزایش آگاهی‌ها و اطلاعات مردم اکنون سبب شده است تا این مشکلات بیشتر دیده شود.

مصوبه‌ی خوب مجلس برای داشتن پیوست محیط‌زیستی پروژه‌ها

جعفرزاده افزود: نسبت به دهه قبل آگاهی‌های محیط‌زیستی افزایش پیداکرده است و اکنون محیط‌زیست در حال رسیدن به جایگاه اصلی خودش است و شاید تشکیل چنین جلساتی ۳۰ سال قبل احساس نمی‌شد .

او با اشاره به اقدامات مجلس برای حفاظت بیشتر از محیط‌زیست گفت: مجلس مصوبه‌ای داشته مبنی بر اینکه هر پروژه‌ای برای اجرا باید پیوست محیط‌زیستی داشته باشد.

نماینده رشت در مجلس اضافه کرد: اگر می‌خواهیم وضعیت محیط‌زیست مطلوب‌تری داشته باشیم دولت نمی‌تواند به‌تنهایی در این عرصه موفق عمل کند و کار باید توسط مردم انجام شود.

جعفرزاده همچنین از موسسه محیط‌زیستی سرزمین ایده آل ما برای مشارکت در پاک‌سازی تالاب تشکر کرد و گفت: جوانان این گروه با دستان خالی باعث شدند مدیران و مسئولان پای‌کار بیایند

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.