شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

در مورد برجام انتقاد منصفانه ای نمی شود

پنج شنبه,۱۹ام فروردین ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده نماینده مجلس و عضو فراکسیون رهروان ولایت در گفتگو با فرارو گفت: «همانطور که مردم در هفت اسفند با رای خود عنوان کردند که برنامه های این دولت را قبول دارند شک نکنید که در سال 96 هم اتفاق خوبی خواهد افتاد و لذا اساسا دور از ذهن است که آقای روحانی تک دوره ای باشد.»

وی با انتقاد از حجم عظیم تخریب علیه برجام گفت: «بی انصافی هایی که بر برجام می شود جای تاسف است. ندیدن نقاط مثبت برجام دور از انصاف است و نباید با آن اینطور برخورد شود.»

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: «در هر معاهده ای نقص هایی وجود دارد و هر کس می تواند نظرات خود را بگوید. اتفاقا دولت قبل برای اقتصاد مقاومتی آماده نبود و زیر ساخت ها فراهم نشده بود. اما اکنون دولت کارهای مهمی کرده است که اگر مشکلی پیش آمد آماده باشد.»

وی افزود: «متاسفانه در مورد برجام انتقاد منصفانه ای نمی شود. اینکه در آمریکا چهار کاندیدا حرف مفت می زنند نباید مبنای کار ما شود. حتی اگر روزی آمریکا نقض عهد کرد ما می توانیم به سرعت به شرایط قبل از برجام بازگردیم که البته پیش بینی ما این نیست که آنها بخواهند چنین بی عقلی انجام دهند.»

این نماینده مجلس تصریح کرد: «لذا به نظر من امروز همه باید به جای تخریب به فکر ساختن کشور باشند.»

جعفرزاده در پاسخ به این سوال که آیا منتقدان برجام برنامه جایگزینی دارند؟، گفت: «هیچ برنامه ای ندارند. آنها عنوان می کنند که بعدا فکر می کنیم که چه کنیم. متاسفانه شاهد هستیم رسانه ملی برای تخریب برجام بسیج شده است چون مردم به برجام امید بستند و بر مبنای همین امید در روز هفت اسفند به طرفداران دولت رای دادند.»

جعفرزاده درباره انتقاد مدیر مسئول کیهان از برجام گفت: «به نظر من شریعتمداری خود را تحریم کرده است و البته با اجرای برجام تحریم ایشان لغو نشده است.»

وی ادامه داد: «جالب اینجاست که با این همه تخریب علیه دولت و برجام منتقدان در تهران سی هیچ باختند. شریعتمداری و دوستان ایشان باید به خود نگاه کنند و درس بگیرند که با این همه تخریب بازهم نتوانستند حتی یک نفر از تهران به مجلس بفرستند.»

وی افزود: «من نمی گویم برجام بی اشکال است اما باید نکات مثبت و منفی آن را در کفه ترازو گذاشت و آنگاه منافع و مضرات آن را مقایسه کرد.»

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.