شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اظهار نظر جعفرزاده ایمن آبادی در رابطه با گزارش تفریغ بودجه1395:

در چنین شرایطی که ذهن قاطبه مردم منفی است نباید کاری کرد که دیوار این بی‌‌اعتمادی بلندتر شود

یکشنبه,۱۵ام بهمن ۱۳۹۶ - سیاسی

صحبت‌های آقایان نوبخت، زنگنه و آذر را شنیده‌ام. در چنین شرایطی که ذهن قاطبه مردم منفی است نباید کاری کرد که دیوار این بی‌‌اعتمادی بلندتر شود. بر این باور نیستم که باید به مردم خلاف واقع گفت و بسیار و به‌شدت مخالف خلاف‌گویی به مردم هستم ولی انتظار می‌رفت دیوان محاسبات قبل از اینکه خروجی گزارش تفریغ بودجه سال ۹۵ را رسانه‌ای کند و بازتاب بیرونی این‌چنینی داشته‌باشد مکاتباتی هم با قوه مجریه و مسوولان ذی‌صلاح انجام می‌داد. در واقع باید صبر می‌کرد تا دولت دفاعیه خود را با دیوان محاسبات کشور درمیان بگذارد. شخصا پرونده‌ای از دیوان محاسبات دریافت کردم اما پیش از آنکه سوال از وزیر مربوطه را در صحن علنی مجلس مطرح کنم…

با وزارتخانه مورد نظر ارتباط برقرار کرده و سوالات را با متولیان امر در میان گذاشتم. پاسخ‌هایی هم دریافت کردم. با این حال صبر کردم و این موضوع را در صحن مجلس مطرح نکردم تا آن وزارتخانه با دیوان محاسبات مشکل را برطرف کند. در نهایت اما مرجع اصلی دیوان محاسبات است.
در این مورد هم باید با برگزاری جلساتی این اختلاف محاسباتی حل شود. این موضوعی است که در شرع ما هم بر آن تاکیده شده است. اگر یک نفر محکوم به اعدام هم باشد فوری اقدام به اعدام او نمی‌کنند بلکه قاضی به او فرصت دفاع می‌دهد، حتی اگر ۲۰ شاهد هم وجود داشته‌باشد اول متهم دفاعیه ارایه کند و بعد هیات منصفه رای صادر می‌کند.
مقطع زمانی فعلی جای تنش‌های مالی و پولی که ذهن مردم را خراب کند، نیست. ما نباید از ملت چیزی را پنهان کنیم اما باید اول موضوع را حل و فصل کنیم وقتی به قطعیت رسیدیم آن زمان با مردم در میان بگذاریم. وقتی هنوز هیچ چیز قطعی نشده است و همچنین هنوز به دولت اجازه دفاع داده نشده چرا باید گزارشات دیوان محاسبات انعکاس داده‌شود. پیش از این باید اگر ابهاماتی وجود داشته به مسوولان ذی‌ربط ارجاع می‌شده تا اطلاعات لازم هم در اختیار دیوان محاسبات قرار گیرد.
آقای لاریجانی از جایگاه رییس مجلس دستور پیگیری این موضوع را داده است با این حال هنوز این بحث در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی نشده اما انتظار می‌رود که این مساله با تکیه بر آخرین اطلاعات برنامه‌و‌بودجه حل و فصل شود. به نظر می‌رسد در ارایه اطلاعات کمی تعجیل شده اما این تعجیل‌ها برای نظام هزینه‌بردار است. الان در رسانه‌های خارجی با آب و تاب به این موضوع می‌پردازند و حتی اگر بعدا طی نشست‌هایی این اختلاف محاسباتی حل شود مردم تصور می‌کنند چون مسوولان متوجه بازتاب منفی شدند این ماجرا لاپوشانی شد یا به اصطلاح قضیه جمع شد. ما اذهان مردم را خراب می‌کنیم بعد مجبوریم هزینه‌های بالایی بپردازیم تا ذهن مردم نسبت به ما درست شود. نباید آب به آسیاب دشمن ریخت.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.