شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دستگاه دیپلماسی با قدرت معامله با بوئینگ را ادامه دهد

شنبه,۲۹ام خرداد ۱۳۹۵ - سیاسی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است معامله ایران با بوئینگ براساس مجوزهای قانونی بین‌المللی بوده و لغو احتمالی آن مهر تأییدی بر واهمه آمریکا از رژیم صهیونیستی خواهد بود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مخالفت اسرائیل با فروش هواپیمای مسافربری از سوی شرکت بوئینگ به ایران را دور از ذهن ندانست و گفت: صهیونیست‌ها همواره با فعالیت‌های انسانی مخالف بوده و کشورها را از حق مسلم خود محروم دانسته اند و در این راه از تلاشی مضایقه نمی‌کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با محکوم کردن دلیل رژیم صهیونیستی برای شکایت از شرکت بوئینگ گفت: اسرائیل به بهانه حمایت ایران از حماس به ما تهمت تروریست می زند در حالی که خود آنها نطفه تروریسم را در دنیا کاشته و پرورش داده اند.

وی افزود: امروز که شرکت بوئینگ با مجوزهای بین المللی اقدام به عقد قرارداد با ایران برای فروش 100 فروند هواپیمای مسافربری کرده است، لازم است دستگاه دیپلماسی بسیار فعال باشد و حتی اقدام به شکایت از رژیم صهیونیستی به خاطر کشتار و رفتارهای تروریستی باشد که این رژیم در قبال ایران صورت داده است.

جعفرزاده در ادامه هراس رژیم اسرائیل از افزایش ضریب حمل و نقل هوایی ایران را دلیلی بر مخالفت این رژیم برای فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران عنوان کرد و گفت: معامله ایران و بوئینگ بر اساس مجوزهای قانونی بین المللی بوده و دستگاه دیپلماسی باید به دور از عملکرد منفعلانه، با قدرت پای اجرای مفاد این معامله بایستد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص احتمال لغو قراداد فروش هواپیما به ایران به علت نفوذ لابی صهیونیست در آمریکا خاطرنشان کرد: اگر روزی این قرارداد لغو شود جای شک و شبهه ای نمی ماند که ایالات متحده نسبت به لابی صهیونیست از ضعف عملکرد برخوردار است و نمی تواند به صورت مستقل از آن عمل کند لذا برای خود آمریکا بهتر است این قرارداد هرچه سریع تر به مرحله اجرا درآید./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.