شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دغدغه رهبری برای تکرار نشدن خاطرات تلخ سال88

دوشنبه,۵ام مهر ۱۳۹۵ - سیاسی

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی گفت: توصیه اخیر مقام معظم رهبری درباره انتخابات ریاست جمهوری و حضور نیافتن یک شخص به عنوان کاندیدا نشان از درایت، جامع‌نگری و حفظ منافع ملی و مذهبی کشور از سوی ایشان دارد.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات رهبری در جلسه درس خارج فقه و توصیه ایشان راجع به انتخابات آتی، گفت: البته تعبیر از این بیانات نباید تنها محدود به ورود نکردن این آقا باشد بلکه باید به دغدغه رهبر انقلاب در جهت حفظ آرامش کشور به دور از درگیری و سیاه‌نمایی توجه شود.

جعفرزاده گفت:‌فرمایشات رهبری نشان از درایت و جامع‌نگری و حفظ منافع ملی، مذهبی و استقلال کشور به دور از تنش دارد؛ فرمایشات و توصیه‌های ایشان فارغ از حکم حکومتی باید مدنظر تمام مسئولان و دست‌اندرکاران حاکمیتی باشد.

وی افزود:‌ مقام معظم رهبری دارای مقام معنوی و ولایی بسیار بالایی است و ایشان بدون در نظر گرفتن مسائل مادی و دنیوی تنها به خاطر حفظ کیان اسلام و کشورهای اسلامی اظهار نظر می‌کنند. توصیه‌های رهبر از جانب یک عالم بزرگوار به مسئولان گفته می‌شود و کاملاً لازم‌الاجراست و هیچ کسی نباید از آن تخطی کند.

جعفرزاده ادامه داد: نمی‌توان گفت خدایی نکرده ایشان با کسی حب و بغض دارد و تحت تأثیر کسی بیاناتی را مطرح می‌کنند. رهبری در جایگاهی قرار دارند که به دلیل داشتن درجه اجتهاد و تسلط می‌توانند اظهارنظر کنند. از این رو اینکه ایشان به کسی توصیه می‌کنند که در انتخابات ورود نکنند به دلیل اغراض با آن فرد نیست بلکه به خاطر حفظ همان فرد چنین توصیه‌ای را مطرح کردند.

نایب رئیس موقت فراکسیون مستقلین ولایی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری مصلحت کل کشور و نظام اسلامی را بر یک یا دو فرد ارجح می‌دانند، گفت: ایشان از مقام پدر به پسر چنین توصیه‌ای را مطرح کردند و لازم است که همه اعضا و ارکان خانواده این نظام فرمایشان ایشان را نصب‌العین قرار دهند. دغدغه ایشان از این لحاظ است که خاطرات تلخ سال 88 تکرار نشود و از دوقطبی شدن فضا جلوگیری شود.

جعفرزاده توضیح داد: با توجه به اینکه ما در کشورمان حزب نداریم این دوقطبی‌ها شدیداً به کف جامعه کشیده می‌شود و جامعه به شدت دچار تنش‌های غیرقابل کنترلی می‌شود. تجربه تاریخی این موضوع را به گونه‌ای نشان می‌دهد که حتی در انتخابات‌های محلی خیلی کوچک در حد شوراها ما کشته دادیم چون افراد بنا به رأی و اجتهاد خود در انتخابات حضور پیدا می‌کنند و بعضاً انتخابات خونین شده و هزینه‌های سنگینی به کشور تحمیل می‌شود.

وی تأکید کرد: درایت و تدبیر رهبری برای کنترل اوضاع در انتخابات سال 96 بسیار بجا، مقتدرانه و عادلانه است. همه باید از آن اطاعت کنیم و نباید تنها از این بیانات این نکته را بگیریم که این آقا ورود نکند. باید دغدغه ایشان تعمیم داده شود که انتخابات پیش رو در جهت آرامش به دور از درگیری، تنش و سیاه‌نمایی برگزار شود.

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.