شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی:

دلالان با شیوه‌های مختلف از جمله احتکارکالا،نظام بازار را در مناسبت‌ها به دست می‌گیرند!

چهارشنبه,۱۸ام اسفند ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت حضور دلالان در بازار شب عید، گفت:هیچ دولتی متاسفانه نتوانسته دلالان را از چرخه بازار حذف کند تا بتوان به نحو مطلوب بازار را در مناسبت ها مدیریت کرد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قدرت دلالان در مناسبت ها از دولت بالاتر است،تصریح کرد: دلالان با احتکار و انبارکردن کالاها،نظام بازار را در مناسبت ها به دست می گیرند.

وی ادامه داد:دلالان در مناسبت های مختلف دربازار موفق تر از دولت هستند؛زیرا دولت ها نتوانسته اند حجم نقدینگی را کنترل کند و این عدم کنترل موجب می شود، هدایت نقدینگی دراختیار دلالان و بورس بازان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه لازمه حذف دلالان کنترل نقدینگی و ساماندهی صنوف در بازار است،گفت:هراندازه فاصله تولید به مصرف کالا کاهش پیدا کند به همان اندازه بازار مصرفی برای تبادل کالا میان تولیدکننده و مشتری در شرایط ایده ال تری قرار می گیرد و در نتیجه با این اوصاف حضور دلالان در عرصه کشاورزی کمرنگ تر خواهدشد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه دولت ها نتوانستند بازار را در مناسبات ساماندهی کنند، یادآور شد:هیچ دولتی نتوانسته دلالان را از چرخه بازار در مناسبت ها بویژه ایام عید حذف کند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.