شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس

دلخوری بزرگان عرصه موسیقی زیبنده مدیریت هنری کشور نیست

سه شنبه,۲۱ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - فرهنگی
عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس با بیان اینکه تعطیلی تمرین‌های ارکسترها برای بسیاری از اهالی هنر نگران‌کننده است، تصریح کرد:دلخوری بزرگان عرصه موسیقی و دوری گرفتن آنها از فضای حرفه‌ای زیبنده مدیریت هنری کشور نیست.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره جدایی رهبران ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی، گفت: نشاندن مدیران غیرمتخصص بر مسندهای فرهنگی و هنری که نیاز به مدیریت هنری، فهم هنری و سابقه حضور در این عرصه را دارد، جز آنکه هنر را از مسیر رشد و تعالی خود خارج کند سبب دلخوری بزرگان این عرصه و فاصله گرفتن آن‌ها از فضای حرفه‌ای می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: مدیران وزارت ارشاد در انتصاب‌های خود باید نظر بزرگان هنری را جویا شوند تا افراد لایق در صدر تصمیم‌گیری قرار گیرند.

وی با بیان اینکه انتصابات در هر حوزه ای به ویژه عرصه هنری نباید شائبه لابی‌گری را به ذهن متبادر کنند، گفت: تعطیلی تمرین‌ ارکسترها برای بسیاری از اهالی هنر نگران‌کننده است و این نگرانی چندان هم بی‌مورد هم نیست چراکه مدیریت منسجم، یکپارچه و تخصصی، چگونگی نظارت را ارتقاء می‌دهد؛ به‌همین دلیل با رفع موانع و برنامه‌ریزی منسجم می‌توان گره‌های بسیاری را از کار هنرمندان باز کند.

وی با بیان اینکه فعالیت بنیاد باید به سمت سیاست‌گذاری‌ کلان و نظارت بر روند انجام کارها منوط شود و مدیران آن در مسیر اداره هرچه بهتر امور گام بردارند، اضافه کرد: تصمیم‌گیری‌های مدیران میانی باید زیرذره‌بین مدیران ارشد قرار بگیرد؛ به‌همین دلیل اعتراض‌ها و ناراضایتی‌های رهبران ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران از نحوه مدیریت نیز باید توسط مدیران بالادستی پیگیری شود و ضمن مذاکره با آن‌ها موضوع را حل و فصل کرد.

جعفرزاده ایمن آبادی

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس به تجمع برخی از نهادهای زیرمجموعه بنیاد رودکی و داشتن مدیریت واحد و منسجم به منظور جلوگیری از تعدد اعمال سلیقه اشاره کرد و افزود: مسئله انتقاد و اعتراض به نحوه امور به خودی خود ایراد ندارد اما رفتن به سمت اجرای این برنامه بدون تامین منابع مالی لازم، حیات بنیاد رودکی را با خطر رو به رو خواهد کرد./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.