شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت آینده روند واگذاری شرکت‌های دولتی را سرعت بخشد!

دوشنبه,۲۵ام اردیبهشت ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری مناظره اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری، گفت:مناظره اقتصادی کاندیداها نشان داد که یکی از دلایل عدم مبارزه با فساد مچ گیری های فردی است و مبارزه با فساد نهادینه نشده و برنامه کاری برای مبارزه با آن وجود ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: با فساد مصداقی و بر اثر غرض شخصی و بغض و ناراحتی برخورد شده است، که با این اقدامات هیچ گاه فساد ریشه کن نمی شود.

ضرورت التزام دولت ها به اجرای قانون برنامه ششم برای چابک سازی دولت

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه فساد به دلیل بزرگ و حجیم بودن دولت، دخالت دولت ها در اجرا و عدم کاهش تصدی گری، عدم نظارت دقیق، وجود رانت و عدم رعایت قانون اتفاق می افتد، ادامه داد:کاندیداها باید با ارائه برنامه ای جامع سیکل زمانی مشخص کنند و بگویند که در صورت تصدی در پست ریاست جمهوری دولت را از این اندازه در این مدت زمان به این اندازه رسانده و کار را به مردم واگذار می کنیم.

وی با اشاره به اینکه با واگذاری کارها به مردم فساد از بین می رود، یادآور شد:دولت آینده باید به روند واگذاری شرکت های دولتی و کوچک کردن بدنه خود سرعت ببخشد، البته مجلس دولت را مکلف کرده که در طول برنامه ششم توسعه بدنه خود را کوچک سازی کند، لذا باید به این قانون عمل شود.

دولت هر چقدر کوچکتر شود، قدرت کنترل آن بیشتر می شود

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه در دولت کوچک و چابک امکان تخلف به شدت کاهش می یابد، افزود:دولت هر چقدر کوچکتر شود، قدرت کنترل آن بیشتر شده و نظارت بر بخش ها و اقدامات آن افزایش می یابد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی از دلایل کندشدن دولت ها، ایجاد فساد و رانت و همچنین عدم رسیدگی مطلوب به مشکلات این است که دولت ها بزرگ و چاق بوده و تمایلی در واگذاری شرکت های تابعه به بخش خصوصی ندارند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.