شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت باید در جهت جلب اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت تلاش کند

سه شنبه,۲۹ام تیر ۱۳۹۵ - سیاسی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی برلزوم طراحی مکانیسم‌هایی در جهت سالم‌سازی سیستم‌ها در کشور تأکید کرد و گفت که دولت باید در جهت جلب اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت تلاش کند.

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی اظهار کرد: اینکه دولت چطور خودش را حفظ کرده موضوع متفاوتی است و اینکه چطور با فساد مبارزه کرده مسأله دیگری است. من فکر می‌کنم دولتمردان ما در حفظ سلامت مجموعه انصافاً تا حدود زیادی موفق بوده‌اند چرا که دولتمردان و مدیران ما افراد سالم و خوبی هستند و در مجموع نمره مثبت و خوبی می‌گیرند.

وی افزود: البته من معتقدم مدیران خیلی در سالم نگه‌ داشتن سیستم موفق نبوده‌اند. درست است که موضوع فیش‌های نجومی مربوط به گذشته بود اما انتظار این بود که در ماه‌های اولیه دولت فعلی تکلیف آن مشخص شود.

نماینده مردم رشت در مجلس یادآور شد: انتظار این است همانطور که دولت خود را سالم نگه می‌دارد سیستم را هم سالم نگه دارد. الان در کشور ظرفیتی برای شنیدن یک خبر دیگر وجود ندارد چرا که موضوع فیش‌های حقوقی ضربه بسیار سنگینی به اعتماد عمومی وارد کرد.

جعفرزاده با اشاره به کودتای اخیر ترکیه، اظهار کرد: در این کشور مردم پشتوانه حاکمیت بودند و دراز کشیدن جوانان مقابل تانک‌ها خیلی ارزش دارد. قطعاً در کشور ما به طلف خدا، خون شهدا و رهبری معظم انقلاب چنین مشکلاتی نخواهیم داشت اما اگر ما نیاز به مردم داریم نباید اعتماد عمومی از بین برود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه حکام ما سالم هستند و سیستم آنها هم باید سلامت باشد، گفت: من معتقدم دولتمردان ما افراد دلسوز و پاکدستی هستند اما اعتقاد دارم هنوز جلوی ریخت‌وپاش‌ها و اسراف‌ها گرفته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید نشان دهد به همه چیز حساس است، ما شهادت می‌دهیم وزیر، دولتمردان و نمایندگان ما سالم هستند، اما این کفایت نمی‌کند و باید مکانیسم‌هایی را طراحی کنند که سیستم هم سالم باشد و اعتماد مردم به حاکمیت برگردد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.