شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت مکانیزمی در نظام مالی طراحی کند که منابع تسعیر تامین شود

یکشنبه,۱۳ام تیر ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص مصوبه هیات دولت برای ارائه لایحه اصلاح قانون بودجه سال 95 در راستای تسعیر دارایی های بانک مرکزی برای پرداخت بدهی های دولت به بانک ها گفت: دولت چاره ای جز این کار ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی شروطی برای دولت جهت موافقت با این لایحه گذاشت و گفت: دولت باید نمایندگان را در زمینه مکانیزم تحقق تسعیر اقناع کند زیرا مجلس یک بار در دولت احمدی نژاد با تسویه صوری بدهی های دولت به بانک ها مخالفت کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: مجلس نهم با این اقدام دولت احمدی نژاد مخالفت کرد زیرا تسویه بدهی ها صوری بود و عملا منابعی به بانک ها وارد نمی شد.

عضو فراکسیون ولایت اظهار داشت: مجلس مشروط به اینکه پرداخت بدهی های دولت صوری و کاغذی نباشد ودولت در عمل با تهاتر،  منابعی در اختیار بانک مرکزی قرار دهد با این لایحه موافقت می کند اما عمدتا دولت ها با این اقدام کلاه سر بانک مرکزی می گذارند.

وی تاکید کرد: دولت باید مکانیزمی در نظام پولی و مالی کشور طراحی کند که منابع تسعیر تامین شود، قول و وعده و وعید هم فایده ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: پرداخت بدهی دولت به بانک ها از محل تسعیر دارایی های خارجی بانک مرکزی نمی تواند مشکل تامین مالی بخش تولید را حل کند زیرا منابعی وارد سیستم بانکی نشده است و عملیات صورت گرفته صرفا دفتری و کاغذی است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.