شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

رئیس مجمع نمایندگان گیلان

دولت برای کنترل مصرف سوخت از سیاستهای تشویقی استفاده کند

دوشنبه,۳۰ام آذر ۱۳۹۴ - اقتصادی

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفتت: اینکه اکنون کارت های سوخت بی استفاده شده است، جای تأمل دارد، چون استفاده از کارت سوخت، بانک اطلاعاتی عظیمی را در اختیار دولت قرار می دهد که می توان با آن مصرف سوخت در کشور را رصد کرد.
این نماینده مجلس همچنین افزود: اما اینکه دولت بخواهد با این بهانه قیمت ها را افزایش دهد، کار درستی نیست؛ گویا سیاست دولت در اجرای این بسته تنبیهی، جبران بخشی از کسری بودجه ای است که به دلیل ارزان شدن قیمت نفت دچار آن شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه اگر دولت به فکر چاره جویی برای کنترل مصرف سوخت در کشور است به جای استفاده از سیاست های تنبیهی از سیاست های تشویقی استفاده کند و به جای جریمه افراد فاقد کارت، افرادی را که از کارت سوخت استفاده می کنند، تشویق کند، ولو اینکه 50 تومان کمتر از قیمت، بنزین را عرضه کنند.
این نماینده در پایان تأکید کرد، دولت برای اینکه بتواند به هدف خود در کنترل میزان مصرف سوخت برسد، باید بهای بنزین را برای استفاده کنندگان از کارت سوخت کاهش دهد. کاهش قیمت سوخت می تواند جنبه های روانی زیادی نیز در جامعه ایجاد کند و از سوی دیگر، می تواند اعتماد مردم نسبت به دولت را نیز بیشتر کند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.