شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده با اشاره به پیام رهبری در تایید برجام به رئیس‌جمهور:

دولت خود را ملزم به رعایت نکات مورد تاکید رهبری بداند

یکشنبه,۳ام آبان ۱۳۹۴ - سیاسی
 مقام معظم رهبری در پیام تاریخی‌شان ضمن تایید برجام، جمع‌بندی دقیقی بر نقاط ضعف این سند داشتند که این مسئله اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به تلاش تندروها برای زیرسوال بردن کار مجلس در تصویب طرح اجرای برجام، افزود: متاسفانه عده‌ای دانسته یا نادانسته، مغرضانه یا غیرمغرضانه در راستای بزرگنمایی نقاط ضعف برجام تلاش کردند. با این حال رهبر معظم انقلاب، باتوجه به جایگاه پدرانه‌شان ضمن تایید و تاکید بر نقاط مثبت برجام، نکات منفی و ضعف‌های این سند را برشمردند که البته این مسائل حتی از سوی دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیز مورد تاکید قرار گرفته بود و این شروط، قطعاً باید به طور کامل اجرا شود.

نماینده مردم رشت در مجلس اضافه کرد: پس از دستیابی به توافق هسته‌ای توسط ایران و کشورهای 1+5 که در پی مذاکرات طاقت‌فرسای بیست و چندماهه حاصل شده‌ بود، در سه ماه گذشته مسائل مختلف در مجلس شورای اسلامی،‌ شورای عالی امنیت ملی و همچنین رسانه‌ها استماع شد و تمامی جزئیات سند برجام مورد بررسی قرار گرفت. حال همه نیروها باید زیر چتر رهبری جمع شوند و در راستای تحقق این پیروزی بزرگ تلاش کنند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس تاکید کرد: بر این اساس، دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خود را ملزم به رعایت نکات و شروطی می‌دانند که ازسوی رهبری موردتاکید قرار گرفت و هر صحبتی که از این پس، در جهت ایجاد افتراق و دو یا چند قطبی کردن جامعه انجام شود و بخواهد برجام را وارد حاشیه کند، بیرون از چتر رهبری است.

این نماینده مردم در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا پس از انتشار پیام رهبری، همچنان باید منتظر هجمه‌های تندروهای مجلس علیه برجام باشیم، اعلام کرد: متاسفانه در جریان بررسی برجام در مجلس و حتی در روزهای پس از آن، شاهد بودیم تندروها برخلاف توصیه رهبری، تمام تلاش خود را در جهت دو یا چندقطبی کردن جامعه به کار بستند و در واقع در این مدت و به ویژه پس از تصویب طرح اجرای برجام با رای اکثریت نمایندگان، تندروی ها بیشتر شد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در پایان تصریح کرد: در صورتی که کسانی همچنان بخواهند با بیان مسائلی برجام را به سمت حاشیه ببرند، خارج از حیطه رهبری عمل کرده و از آن‌جا که دوقطبی کردن جامعه در شرایطی که رهبری موکداً درباره آن انذار دادند، حرکتی غیردینی است و چنین افرادی دیگر نمی‌توانند ادعای دلسوزی داشته‌باشند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.