شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت درخصوص اجرای اصل 44 قانون اساسی میبایست جدیت بیشتری به خرج دهد

جمعه,۷ام آبان ۱۳۹۵ - اقتصادی

‍  دولت باید با برنامه ریزی مشخص بخش خصوصی را درکشور فعال کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد:دولت باید با برنامه ریزی مشخص بخش خصوصی را در کشور فعال کرده و با واگذاری امور به این بخش از حجیم شدن خود بپرهیزد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:تجدیدنظر در نحوه اجرای اصل 44 قانون اساسی ضرورتی کتمان ناپذیر است.
جعفرزاده ایمنی آبادی

 

جعفرزاده ایمن آبادی: عدم اجرای اصل 44 قانون اساسی به دلیل از دست ندادن حیاط خلوت دولت ها است

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد دولت در بحث اجرای اصل 44 قانون اساسی، گفت: یکی از دلایل کندشدن دولت، ایجاد فساد و رانت و همچنین عدم رسیدگی مطلوب به مشکلات این است که دولت ها بزرگ و چاق بوده و تمایلی در واگذاری شرکت های تابعه به بخش خصوصی ندارند.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه دولت با عمل نکردن به اصل 44 قانون اساسی بزرگ شده است، افزود: در حال حاضر دو سوم بودجه کشور یعنی رقمی بیش از 65 درصد از بودجه فقط به شرکت های وابسته به دولت پرداخت می شود.

دولت با واگذاری شرکت های تابعه از بنگاهداری رها می شود

وی ادامه داد: انتظار داریم که دولت به جهت کاهش تصدی بر شرکت ها حرکت کرده و خود را از بنگاهداری رها کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به بی توجهی دولت ها به اجرای اصل 44 قانون اساسی،تاکید کرد: به هر دلیل علی رغم اینکه در بودجه سنواتی هم ما این اعداد و ارقام را می بینیم و در آنجا لحاظ می کنیم ،دولت ها به اجرای اصل 44 قانون اساسی عمل نمی کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:همه شعارهای دولت ها درخصوص توجه به خصوصی سازی به دلیل حیاط خلوتی که شرکت های تابعه برای دولت دارد،نادیده گرفته می شود.

وی با اشاره به اظهارات دولت در بحث چرایی تعلل در اجرای اصل 44 قانون اساسی، گفت: دولت اعتقاد دارد انگیزه ای برای واگذاری شرکت های متضرر نیست که این درست نبوده ؛زیرا دولت تمایلی در واگذاری شرکت ها ندارد، ضمن اینکه روند واگذاری ها هم تضمین شده نیست ،یعنی اصولی برای واگذاری ها در نظر گرفته نمی شود.

روند واگذاری ها کند است

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه روند واگذاری ها کند بوده و سیاست تشویقی در این رابطه وجود ندارد، افزود: اصل 44 قانون اساسی که در خصوص واگذاری ثروت به ملت است؛تاکنون اجرایی نشده و در این رابطه بخش تعاونی ها هم ضعیف عمل کردند.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت درخصوص اجرای اصل 44 قانون اساسی باید جدیت بیشتری به خرج دهد

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.