شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت در برخورد با حقوق های نامتعارف با راستگویی عمل کرد

یکشنبه,۲۰ام تیر ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره اقدامات اخیر دولت در برخورد با فیش های حقوقی نامتعارف اظهار داشت: حدود 950 مدیر حقوق بالای 15 میلیون در کشور دریافت می کنند، یعنی فقط نیم درصد مدیران کشور دریافتی های نامتعارف دارند و همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند بسیاری از مدیران کشور خدوم هستند.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از خلاها و یا تفسیر به رای های قانونی در کشور وجود دارد که باعث سوء استفاده برخی از مدیران شده است، تصریح کرد: البته این موضوع هم نشان داد که دستگاه های نظارتی به درستی عمل نکرده اند و نتوانسته اند این موضوع را صحیح و به موقع منعکس کنند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: دولت یازدهم خود را دولتی پاکدست نمی خواند و از طرف دیگر برای خود خط قرمزی ایجاد نکرده که این موضوعی بسیار مهم است و درعین حال به شعار راستگویی نیز عمل کرده است.
وی با تاکید براینکه دولت باید به گونه ای شفاف عمل کند که مردم بتوانند بر آن نظارت کنند، ادامه داد: دولت باید مدیران خاطی را عزل کند، دریافتی های نامتعارف را به بیت المال بازگرداند و آنها را به دستگاه قضایی معرفی کند تا محاکمه شوند.
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه باید تدابیری اندیشیده شود که در آینده، دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد، تصریح کرد: اما اینکه تا هر اتفاق نادرستی رخ دهد در جامعه منعکس شود و دربین مردم اینگونه تداعی شود که همه مسئولین در حال بردن و خوردن هستند، خطرات فراوانی برای انقلاب خواهد داشت.
وی اقدام رییس جمهوری را در انتشار بیانیه بسیار خوب و بجا دانست و اظهار داشت: باید نتایج جمع بندی از اقدامات دولت به مردم گزارش داده شود تا مردم بدانند که دولت به خواست آنها توجه کرده است و آنها را نامحرم نمی داند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس تاکید کرد: افرادی که فیش ها را منتشر کرده اند کار خوبی انجام داده اند و حتی دولت هم از آنها تشکر کرد، زیرا نشان دهنده نظارت مردم بر حکومت است ولی این اشکال نیز به دولت یازدهم وارد است که نتوانسته است تاکنون سیستم اداری خود را با روحیه رافت اسلامی پایش و پالایش کند.
وی با ابراز نگرانی از اینکه امکان دارد مخالفان دولت یازدهم در انتخابات سال آینده از همین نقطه به دولت ضربه بزنند گفت: دولت نباید کاری کند که بهانه به دست مخالفان بدهد و مستمکی دست آنها باشد زیرا مسلما دریافت حقوق های نامتعارف خطا بوده گرچه برخورد با آن، عملی بسیار صحیح و درست است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.