شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت راهی جز کاهش هزینه‌های خود ندارد

سه شنبه,۱۰ام شهریور ۱۳۹۴ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام پرداخت در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، گفت: دولت راهیجز کاهش هزینه‌های خود از طریق حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه ندارد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با تاکید برضرورت اصلاح نظام پرداخت ازسوی دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها،گفت: درحال حاضر دولت اعتبار لازم برای پرداخت یارانه به تمامی اقشار جامعه را ندارد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی ضرورتی است که به بهبود شرایط اقتصادی کشور منجر می شود،افزود: دولت در اجرای قانون هدفمندی باید به اصل قانون توجه کرده و به دنبال اصلاح نظام پرداخت ها باشد.

وی با تاکید بر اینکه دور شدن قانون هدفمندی از مسیر اصلی خود سالانه دولت را با رقمی در حدود 14 هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه می کند، تصریح کرد: دولت باید به فکر کسب درآمد و کاهش هزینه‌های خود با اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها باشد تا به این ترتیب به رونق اقتصادی در کشور دست یابیم.

انتقاد از تعلل دولت در حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه دولت باید از ابتدای سال جاری نسبت به حذف دهک های پردرآمد اقدام می کرد، گفت: تعلل در اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها نشانگر ضعف اراده و عزم دستگاه های اجرایی است.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با تاکید براینکه دولت باید هرچه سریع تر جمعیت دریافت کننده یارانه را طبق نیاز آنان کاهش دهد، تاکید کرد: دولت باید در اجرای فازاول هدفمندی نسبت به حذف 6میلیون نفر از اقشار پردرآمد جامعه از دریافت یارانه نقدی اقدام کند.

وی ادامه داد: بی توجهی دولت به اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها ناتوانی دولت در کنترل اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت.

هشدار درخصوص تکرار اشتباه دولت قبل در خصوص پرداخت یارانه

این نماینده مردم در مجلس نهم،ادامه داد: بی توجهی دولت به اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها با درنظر گرفتن حذف دهک‌های پردرآمد به تکرار تجربه تلخ دولت قبل و چاپ اسکناس برای کسری بودجه و در نتیجه بیشتر شدن مشکلات می انجامد.

وی با بیان اینکه ادامه پرداخت یارانه به تمامی مردم نشانگر ضعف اطلاعاتی و توانمندی دولت است، تصریح کرد: دولت باید برای کاهش مشکلات اقتصادی کشور حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی را شروع کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها اگر در دستورکاردولت قراربگیرد حتی می تواند به افزایش سهم اقشار کم درآمد از یارانه نقدی نیز منجر شود./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.