شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت سابق با گل‌یا‌پوچ نرخ سود بانکی تعیین می‌کرد

چهارشنبه,۲۹ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:کاهش سود تسهیلات در دولت قبل تنها برای کسانی بودکه با بهانه رونق تولید وام می گرفتند اما منابع در جای دیگری هزینه می‌شد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با مقایسه سیاست های دولت دهم و یازدهم در برخورد با نرخ سود بانکی، گفت: برخورد با نرخ سود بانکی در دولت احمدنژاد دستور بود که ضربه های جبران ناپذیری را نیز به بدنه اقتصاد کشور ما تحمیل کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با اقتصاد باید به صورت علمی برخورد کرد، افزود: متاسفانه کاهش سود تسهیلات در دولت قبل تنها برای کسانی اعمال شد که با بهانه رونق تولید نسبت به اخذ وام اقدام کرده اما منابع را در جای دیگری هزینه کردند.

انتقاد از سیاست های اقتصادی ناپخته دولت قبل در تعیین نرخ سود بانکی

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه هزینه کرد تسهیلات بانکی در مسیری غیر از تولید تبعات بیشماری برای اقتصاد کشور دارد، تصریح کرد: سیاست های اقتصادی ناپخته دولت قبل در خصوص نرخ سود بانکی به بروز مشکلات عدیده اقتصادی که اکنون دامن کشور را گرفته منجر شد.

وی با اشاره به سیاست گذاری های دولت یازدهم در برخورد با نرخ سود بانکی، گفت: سیاست گذاری های این دولت در برخورد با سود بانکی قانون مدار تر از قبل شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: انتظار می رود دولت برای تعدیل نرخ سود بانکی نظارت بر حجم پایه پولی کشور داشته باشد تا به این ترتیب ساماندهی بازار پولی و مالی ممکن شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعیین نرخ سود بانکی در کشور ما تابعی از کشورهای خارجی است، گفت: سخت گیری در بحث نرخ سود بانکی سختی ساماندهی اقتصاد کشور را دو چندان می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر متغیر‌های کلان اقتصادی ملموی است، یادآور شد: نرخ سود بانکی باید سیاستی منسجم باید دنبال شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.