شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت سعودی باید باعدم حضور ایرانیان درحج امسال تنبیه شود

جمعه,۲۴ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان‌ولایت مجلس معتقد است دولت سعودی باید باعدم حضور ایرانیان درحج امسال تنبیه شود چراکه توان مدیریت و تأمین امنیت زائران را نداشته و باگستاخی زیربار اشتباهات خود نمی‌رود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی دولت سعودی را ناتوان در حوزه برقراری امنیت حجاج دانست و گفت: با توجه به مسأله کشتار منا، جسارت به جوانان ایرانی و عدم پرداخت غرامت، خسارت، عذرخواهی و حتی عدم اجازه به سازمان حج برای انعقاد قرارداد در حوزه لجستیک و هتل ها، به نظر می رسد فضا برای سفر حج مناسب نباشد و زائران ایرانی بسیار اذیت شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر ضرورت تنبیه دولت سعودی اظهار کرد: لازم است با حضور نیافتن در سفر حج امسال پیامی به کشورهای دنیا بدهیم که به این نتیجه رسیده ایم سعودی‌ها ظرفیت پذیرش مهمان را نداشته و با اینکه سختی های اعمال حج شیرینی خود را دارد، نبود امکانات و سختی های ناشی از سوءمدیریت سعودی زائران را همواره دچار مشکل کرده است.

وی ضعف برنامه ریزی، نبود امنیت و ناتوانی حجازی‌ها در برگزاری سالیانه مراسم حج را دلیلی بر صلاح ندانستن برگزاری سفر حج از سوی ایرانیان بیان کرد و ادامه داد: حضور امسال حجاج در سفر معنوی حج قطعا مشکلات بیشتری نسبت به سال های گذشته برای آنها رقم خواهد زد و ناچار می شویم خسارت بیشتری در این خصوص بدهیم.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در توصیه ای به مسئولان برگزاری حج اعم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: لازم است دستگاه های مربوطه طی بیانیه ای هرچه سریع تر تعیین تکلیف کنند چرا که حتی اگر امروز هم عربستان اعلام کند مشکلی برای سفر ایرانیان به حج وجود ندارد باز هم زمان آماده سازی کم است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: از طرف دیگر انصراف از حج امسال باید با ارائه شکایتی از سوی ایران به سازمان کنفرانس اسلامی همراه باشد که آنها توان دولت سعودی در برگزاری و اداره حج را بررسی کنند و در نهایت اداره آن را به صورت شورایی به تمامی کشورهای اسلامی واگذار کنند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.