شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت نقدینگی را بسمت تولید هدایت نماید!

چهارشنبه,۶ام اردیبهشت ۱۳۹۶ - سیاسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خواستار شد:دولت نقدینگی را به سمت تولید هدایت کند!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نا سالم سازی اقتصاد و دلالی را به دلیل وجود حجم بالای نقدینگی سرگردان دانست و گفت: از دولت انتظار داریم ضمن ریل گذاری صحیح، پول را به سمت تولید، اشتغال و دفع قاچاق هدایت کند.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی انگیزه های بانکی را مانع سرمایه گذاری در صندوق‌های مالی عنوان کرد و گفت: دولت‌ها در رابطه با رشد نقدینگی تذکر داده اند ولی متاسفانه این روند ادامه داشته و در سال گذشته میزان رشد نقدینگی نسبت به سال های دیگر کاهش یافته است.
وی تصریح کرد:دولت باید برنامه ای برای جمع آوری حجم نقدینگی ارائه نماید زیرا عمده مشکلات کشور ناشی از فقدان برنامه ی پولی در کشور است که در کنار نبود سیاست انگیزشی در مردم دولت در قبال مجوزهای صادر شده برای موسسات مالی و بانکی مسئول است.
جعفرزاده ایمن آبادی در تشریح راه‌کارها اعلام کرد:دولت باید با ارائه تضمین سیاست‌های انگیزشی سفته بازی و لابی گری از اقتصاد را جمع نماید تا مردم به سرمایه گذاری در موسسات مالی و بانکی اعتماد کرده و تشویق به سرمایه گذاری شوند.
این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی تجمع نقدینگی در بازار و فقدان مدیریت دولتی در این عرصه گفت: «تولید دارای سودی است که در عرصه دلالی و سفته بازی وجود ندارد و در این حوزه ها سودی به مراتب بیشتر موجود است؛ در این راستا از دولت انتظار داریم ضمن ریل گذاری صحیح، پول را به سمت تولید، اشتغال و رفع قاچاق و… هدایت کند.
جعفرزاده ایمن آبادی اصلاح نظام بانکی در جهت جمع آوری نقدینگی به سمت تولید را متذکر شد و افزود: کمیسیون اقتصادی اقدام به نگارش اصلاح نظام بانکی نماید،چرا که دولت این طرح را ارائه نداده است و در غیر اینصورت بانک ها قادر به مشتری مداری نخواهند بود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.