شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دولت هیچ اقدامی در تامین یارانه تسهیلات تامین مسکن حمایتی زوج های جوان،در سال 94 انجام نداده است

دوشنبه,۲ام اسفند ۱۳۹۵ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات تفریغ بودجه 94، گفت:در سال 94 در بخش هدفمندی یارانه ها دولت 80 درصد از وظایفی که قانون برای آن مشخص کرده بود، محقق کرد و 20 درصد از قانون هدفمندی یارانه ها تحقق نیافت.
نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه دولت از محل درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه ها تنها 11 درصد به بخش تولید کمک کرد، افزود: در بخش اجرای برنامه های تحول سلامت در سال 94 دولت حدود 17 درصد کمک کرده و در پرداخت یارانه نقدی 107 درصد کمک کرده و بیش از تعهدش عمل کرد و در این سال مقرر شده بود که 39 هزارمیلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت کند، که حدود 42 هزارمیلیارد تومان پرداخت کرد و 7 درصد انحراف داشته است.

دولت در سال 94، یارانه 3 میلیون و 235 هزار نفر را قطع کرد

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: دولت هیچ اقدامی در تامین بخشی از یارانه سود تسهیلات تامین مسکن حمایتی زوج های جوان، اقشار آسیب پذیر، روستاییان، عشایر، ساماندهی مسکن در بافت های فرسوده، کمک به برنامه های اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه در سال 94 انجام نداده است.
وی یادآور شد: دولت در سال 94، یارانه 3 میلیون و 235 هزار نفر را قطع کرد و 955 میلیارد تومان از این طریق صرفه جویی شد.

جذب فاینانس در سال94 حدود 2/. درصد تحقق یافته است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اوراق مشارکت دولت در سال 94، حدود 95 درصد تحقق یافت، افزود:اوراق مشارکت وزارت نفت 98 درصد، اسناد خزانه اسلامی 99 درصد، اوراق صکوک و اجاره 5 درصد و فاینانس 2/. درصد تحقق یافته و دولت در جذب فاینانس موفق نبوده است.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: معادن چادرملو و گل گهر مجموعا 2 هزار میلیارد تومان بابت حق انتفاع بدهکار هستند، که دولت تمهیدات لازم را برای تسویه حساب آنها انجام داده است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.