شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده با اشاره به تحریم‌های غیر قانونی بانک ملت:

دولت واحد حقوقی و دیپلماسی را برای اخذ خسارت از اتحادیه اروپا تقویت کند

یکشنبه,۲ام اسفند ۱۳۹۴ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت واحد حقوقی و دیپلماسی خود را برای اخذ خسارت‌های وارده با توجه به غیر قانونی بودن برخی تحریم‌ها تقویت کند.

غلامعلی جعفرزاده، با اشاره به اعلام دادگاه اروپا مبنی بر اینکه نباید دارایی‌های بانک ملت ایران در سال 2010 بلوکه می‌شد گفت: هر چه پیش می‌رویم برای ما مشخص و محرز می‌شود که تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه بوده است . ضمن این که تحریم‌های اعمال شده غیر قانونی بوده و مغایر با قوانین بین‌المللی انجام شده است.

نماینده مجلس افزود:‌ بنابراین به نظر می‌رسد دولت باید واحد حقوقی و دیپلماسی خود را برای اخذ خسارت‌های وارده تقویت کند زیرا این تحریم‌های غیر قانونی بوده و دولت باید بتواند حقوق ملت ایران را برگرداند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه دولت در راستای برجام توانسته دستاوردهای خوبی داشته باشد لذا ضروری است در این مواردی که غیر قانونی بوده و جزو تحریم‌های نبوده و مصوبه شورای امنیت سازمان ملل را ندارد، و به طور خودسرانه و کینه توزانه علیه ملت ایران اعمال شده دولت خسارت‌ها را اخذ و به مردم برگرداند.

نماینده مردم رشت در مجلس همچنین تاکید کرد: این مساله نشان می‌دهد آنها با ملت ایران خصومت داشته‌اند و میزان خصومت تا جایی بوده که فراتر از تحریم‌های خودشان اقدام کرده‌اند.

جعفرزاده در پایان اظهار کرد:‌ تمام برجام درخواست‌های منافع ملی و احقاق حقوق ملت ایران بوده است و مواردی که غیر قانونی اقدام شده باید بررسی و احیا شود تا چیزی خارج از جایگاه قانونی نباشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.