شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

رئیس مجلس طبق قانون مجاز نیست استعفای یک نماینده را بایگانی کند

دوشنبه,۲۳ام آذر ۱۳۹۴ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی  با اشاره به تذکر صبح امروز علی لاریجانی به تعدادی از نمایندگان که در دقایق ابتدایی نشست علنی امروز مجلس با تجمع کنار صندلی این نماینده مردم رشت مشغول صحبت درباره استعفای مهدی کوچک‌زاده بودند، گفت: امروز دو بار در خصوص این استعفا صحبت کردم و باید بگویم به هیچ عنوان متوجه این برخورد هیات رئیسه نمی‌شوم.

نماینده مردم رشت اضافه کرد: یکی از همکاران ما از سِمَت نمایندگی استعفا کرده و فارغ از درست یا غلط بودن این استعفا٬ آیین‌نامه داخلی مجلس در این خصوص صراحت دارد و رئیس مجلس مجاز نیست استعفای یک نماینده را بایگانی کند.

وی افزود: استعفای نمایندگان یا باید در روز کاری پس از تقدیم استعفا از سوی هیات رئیسه اعلام وصول شود یا نماینده مستعفی از درخواستش انصراف دهد که هم‌اکنون هیچکدام از این دو، اتفاق نیفتاده است٬ بنابراین به دور از تعارف هیات رئیسه مرتکب تخلف شده است.

این در حالی است که غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در لحظات پایانی نشست علنی امروز و در حاشیه یک تذکر شفاهی ضمن درخواست از هیات رئیسه برای اعلام وصول هر چه سریع‌تر این استعفا و تعیین تکلیف دراین خصوص گفت: استعفا حق نمایندگان است و اگر ما نتوانیم از حقوق همکارانمان در مجلس دفاع کنیم چگونه حاضر خواهیم بود از حقوق مردم دفاع نماییم؟!!

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.