شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس:

راهکار حمایت از هنرمندان بازنشسته در برنامه ششم گنجانده شود

یکشنبه,۱۰ام آبان ۱۳۹۴ - فرهنگی

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس ابراز امیدواری کرد دولت تدبیر و امید در قالب بودجه سال 95 یا در پیش‌نویس برنامه ششم، راهکاری برای رفع مشکلات هنرمندان بازنشسته ارائه کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، وضعیت رفاهی و معیشتی هنرمندان بازنشسته را مورد نقد قرار داد و گفت:‌ هنرمندان به دلیل عدم امنیت شغلی در سنین کهولت دچار مشکلات متعددی می‌شوند و به دلیل اینکه در این سنین در وضعیت نابسامان معیشتی به سر می‌برند، گاه حتی هزینه تامین درمان و تهیه داروهای خود را ندارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار می‌رود دولت تدبیر و امید در قالب بودجه سال 95 یا در پیش‌نویس برنامه ششم راهکاری برای رفع این نقص بگنجاند؛ اینکه دولت بیمه همه هنرمندان را متقبل شود گزینه‌ای نیست که به آن تاکید شود، بلکه بهتر است راهکاری برای طرح بیمه مشارکتی تعیین کنند.

وی با بیان اینکه هنرمندان حق بسیاری بر گردن جامعه دارند، افزود: اگر دولت طرح حمایت از هنرمندان و پیشکسوتان را با رعایت شرایط و اولویت‌ها به مجلس بی‌آورد، به‌یقین نمایندگان نیز از آن حمایت کرد؛ در حالی که طبق اصل 75 مجلس نمی‌تواند خود چنین طرحی را به صحن بی‌آورد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی ادامه داد: طرح دولت باید جامع باشد تا هر کسی که اسم خود را هنرمند گذاشته، مشمول این طرح نشود و در نهایت هنرمندان واقعی به حق و حقوق‌شان برسند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با توجه به رویکرد و سیاست جدید اتخاذ شده، صندوق بازنشستگی هنرمندان بتواند به صورت ماندگار فعالیت داشته باشد، گفت: اقدامات رسانه‌ها و پیگیری خود هنرمندان در فصل بودجه‌نویسی سال 95 می‌تواند در تغییر شرایط  تاثیرگذار باشد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در پایان تاکید کرد: گمان می‌کنم دیگر دوران وعده دادن به تاثیرگذارترین قشر جامعه تمام شده است و باید مشکلات متعدد هنرمندان به ویژه هنرمندان بازنشسته را حل و فصل کرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.