شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی در دیدار با با رئیس مجلس اوگاندا:

رای منفی اوگاندا به قطعنامه ضدایرانی قابل تقدیر است

سه شنبه,۱۵ام فروردین ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس هیئت پارلمانی اعزامی ایران به بنگلادش با رئیس مجلس اوگاندا در حاشیه اجلاس بین المجالس داکا دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس هیات پارلمانی اعزامی ایران به بنگلادش در این دیدار با بیان اینکه توسعه روابط با کشورهای آفریقایی از اولویت های دولت جمهوری اسلامی ایران است، گفت: همکاری با اوگاندا در زمینه بهداشت، آموزش و صنایع بالادستی و پایین دستی نفت از اهمیت بالایی برخوردار است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: آماده تبادل انتقال تجارب در زمینه فرهنگی، هنری، آموزشی و علمی، تبادل دانشجو همچنین تقویت همکاری در آینده ای نزدیک در زمینه غذا و دارو هستیم.

وی از رأی منفی اوگاندا به قطعنامه ضد ایرانی تقدیر کرد و ادامه داد: از سفر اخیر شما به ایران برای شرکت در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین تشکر می کنیم.

رئیس مجلس اوگاندا همچنین در این دیدار از ایران بابت آموزش نیروی پلیس و ساخت بیمارستان تشکر کرد و گفت: منتظر ارسال تجهیزات بیمارستانی از طرف ایران هستیم همچنین از ابراز تمایل شما برای تقویت همکاری ها در زمینه نفت، گاز و معدن تشکر می کنم.

وی ادامه داد: نیاز ضروری و فوری ما آبیاری و زراعت است که از دولت شما درخواست می کنم در جهت همکاری و تقویت انتقال تجارب برای استفاده از ظرفیت دریاچه های دوگانه همکاری لازم را داشته باشند.

در پایان رئیس هیات پارلمانی اعزامی ایران به بنگلادش خطاب به رئیس مجلس اوگاندا یادآور شد: ان شاءالله سفر آقای روحانی پس از انتخابات ریاست جمهوری تحقق می یابد و موارد انتقال تجهیزات بیمارستانی نیز انجام خواهد شد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.