شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

ردپای دلال‌ها در اقتصاد کشور به وضوح دیده می‌شود

یکشنبه,۳ام اردیبهشت ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در مصاحبه با رادیو گفت و گو در واکنش به افزایش اخیر قیمت طلا و سکه گفت: قیمت هر کالایی تابع عرضه و تقاضا است و همه دولت ها باید تلاش کنند تا این قیمت نتواند نظام بازار را بر هم بزند.

وی سفته بازی و دلال بازی ها را از عواملی دانست که بر ثبات اقتصادی کشور ثاتیرگذارند و افزود: متاسفانه همه دولت ها به دلیل نامعلوم نتوانسته اند این موضوع را حل کنند. دلال ها می توانند نظام حاکمیتی را دچار مشکل کنند یعنی اگر تشخیص دهند بر قیمت سکه می توانند تاثیر بگذارند، حتما به این کار اقدام می کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس متذکر شد: دولت باید بر این امر نظارت داشته باشد و بتواند با تزریق های مناسب در مقاطع زمانی مناسب تعادل را رعایت کند تا کمبود سکه موجب افزایش قیمت نشود اما به هر دلیلی ما در قاطبه کالاهای اثرگذار در اقتصاد کشور ردپای دلال ها را می بینیم.

وی با تاکید بر اینکه در بانک مرکزی افرادی هستند که نمی خواهند این مشکل به طور قطعی حل شود، تصریح کرد: بانک مرکزی تا به الان به هر دلیلی نتوانسته این مسئله را سامان دهی کند و کم کم به نظر می رسد یکسری در این دستگاه موجبات کندی این نظارت را فراهم می کنند و متاسفانه طبق قانون نه می توانیم به روسای بانک مرکزی اخطار دهیم و نه تذکر بدهیم و نه به مجلس فرا بخوانیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.