شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی

رهبری شورایی، هیچ جایگاه قانونی و عملی در قانون جمهوری اسلامی ایران ندارد

شنبه,۱۲ام دی ۱۳۹۴ - سیاسی

رهبری شورایی، هیچ جایگاه قانونی و عملی در قانون جمهوری اسلامی ایران ندارد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی گفت : اصل ولایت فقیه در کنار مبانی عقلی، قرآنی، کلامی و روایی، از مبانی قانونی برخوردار است و در اصول متعدد قانون اساسی، به شرایط و وظایف ولی فقیه و رهبری اشاره شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به  این که مباحثی مانند شورای رهبری موجب ایجاد تنش  و التهاب در جامعه می شود ، اظهار داشت: در آستانه دوانتخابات مهم و در حالی که چشم تمامی جهان در همه حال به اتفاقات ایران اسلامی  متمرکز است طرح چنین مباحثی مورد سوء استفاده  دشمنان این نظام خواهد شد.

وی افزود : طرح این موضوعات زمانی است که  خلأ رهبری وجود داشته باشد  و در شرایطی که رهبری داهیانه مقام معظم رهبری موجب استحکام ستون های نظام است به هیچ عنوان چنین مواردی مصداق نخواهد داشت.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه شورای رهبری دائمی هیچ گونه جایگاهی در قانون اساسی ندارد و در تعالیم اسلامی نیز پذیرفته نشده  است اظهار داشت : در قانون اساسی، تنها شورای موقت رهبری و آن هم در شرایط اضطراری پذیرفته شده است و آنچه در قانون اساسی است نظارتی که برعهده خبرگان رهبری قرار گرفته است.

نماینده مردم رشت در پایان گفت : جایگاه رهبری و ولایت فقیه در نظام ما جایگاه اصلی است  و این کشوردر زیر سایه ولایت مطلقه فقیه به آرامش و عزت و سربلندی رسیده است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.