شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

روزی که نماینده مجلس نتواند حرف بزند باید در مجلس را گل گرفت

جمعه,۱۲ام آذر ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت که به عنوان سخنران ویژه در سلسله نشست‌های تخصصی سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه استان گیلان با موضوع «دولت تدبیر و امید، فرصت‌ها و چالش‌ها» احضور پیدا کرده بود با بیان اینکه بار‌ها در مورد خسارت‌های مادی وارده دولت قبل صحبت شده است گفت: می‌خواهم از زاویه دیگری نگاه کنم؛ زیرا احساس می‌کنم اگر به رفتارهای سیاسی کشور نگاه کنیم متوجه می‌شویم که اخلاق در این کشور از بین رفته است.

جعفرزاده سپس به انتخابات دوره یازدهم اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ مردم احساس کردند که تک صدایی در کشور حاکم شده است و جامعه احساس کرد که نقشی در آن ندارد. او افزود: نه فقط کف جامعه که حتی مجلس نیز چنین احساسی داشت.

این‌ نماینده مجلس «برجام» را بزرگ‌ترین توفیق دولت عنوان کرد و گفت: اگر برجام نبود امروز نمی‌توانستیم نفت بفروشیم. او افزود: ما می‌دانستیم آمریکا بدعهد است اما در نقطه‌ای بودیم که حتی در بحث خرید دارو هم نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم.

او سپس با اشاره به حواشی ایجاد شده پس از ایراد نطقش در دفاع از سه وزیر معرفی شده دولت در مجلس گفت: اگر می خواهیم منویات رهبری را اجرا کنیم باید کشور را به وفاق سوق بدهیم. در این شرایط منطقه‌ای که ما در میان آتشفشان زندگی می‌کنیم اگر می‌خواهیم نجات پیدا کنیم باید همگرایی داشته باشیم.

جعفرزاده سپس با اشاره به برخی از حوادث چند روزه اخیر برای برخی نمایندگان مجلس گفت: روزی که نماینده مجلس نتواند حرف بزند باید در مجلس را گل گرفت. من و همکاران قسم خوردیم که مدافع حقوق مردم باشیم، پس چرا نباید حرف بزنیم؟

او افزود: همه زیر چتر رهبری باشیم و نباید چتر رهبری را کوچک کنیم. چه کسی بیشتر از ما تابع ولایت فقیه است؟

جعفرزاده سپس با بیان دلایل دفاع از وزرای پیشنهادی دولت توضیح داد: ما چک سفید به دولت نداده‌ایم؛ در رای به وزرا با توجه به نزدیکی ارائه بودجه، اگر وزیری رای نمی‌آورد خیانت به آن وزارتخانه بود. ‌
جعفرزاده در ادامه با اشاره به انتخابات سال ۹۶ و اعتقادش به پیروزی مجدد حسن روحانی افزود: با احترام به نظر رهبری معتقدم احمدی‌نژاد باید در انتخابات ۹۶ حضور پیدا می‌کرد تا مردم خودشان قضاوت می‌کردند.

او با اشاره به جمع حاضر گفت: مخالفین دولت به دنبال تند کردن فضا هستند اما از شما می‌خواهم که در تند کردن فضا مشارکت نکنید؛ شما منطق دارید و منطق شما در دو انتخابات ۹۲ و ۹۴ پیروز شده است‌.

جعفرزاده در پایان صحبت‌هایش گفت: ما شرمنده جوانان هستیموعلیرغم حرکت خوب دولت در برخی حوزه‌ها، برای جوانان کاری نکرده ایم.photo_2016-12-02_13-27-40

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.