شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

رژه نیروهای مسلح نمایش گوشه‌ای از دریای توان نظامی کشور بود

پنج شنبه,۱ام مهر ۱۳۹۵ - ایثار و شهادت

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  به مناسبت برگزاری رژه نیروهای مسلح در سراسر کشور همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس گفت: اخیرا رسانه های خارجی شیطنت جدیدی را آغاز کرده و ادعا می کنند رژیم شاهنشاهی ایران پنجمین ارتش قوی دنیا را داشته و قصد دارند با این اظهارات یأس و ناامیدی در مجموعه های نظامی به وجود بیاورند.

فرهنگ شهادت، قدرت نظامی کشور را افزایش داده است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: زمانی که صدام به ایران حمله کرد، همان ارتش پنجم جهان در ایران از هم پاشیده بود و عده ای از ایران فرار کرده و عده ای نیز در خانه های خود مخفی شده بودند لذا صدام بر اساس محاسبات غلط خود که ارتشی در ایران وجود ندارد به ایران حمله کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در نهایت صدام نتوانست حتی یک وجب از خاک ما را بگیرد، عنوان کرد: شاخص های غربی در حرکت های نظامی با ما تفاوت دارد و آنها از فرهنگ شهادتی که در نهاد ایرانی ها وجود دارد غافل هستند و نیروی نظامی ما را که شهادت را افتخار خود می داند با سلاح و تجهیزات مقایسه می کنند.

توان نظامی جمهوری اسلامی با ترازوی غربی‌ها قابل سنجش نیست

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه به رژه ای که صبح امروز به طور همزمان در سراسر کشور صورت گرفت، اشاره کرد و یادآور شد: نیروهای مسلح نشان دادند توان نظامی ما با ترازوی غربی ها قابل سنجش نبوده و کاملا برخاسته از قلب ملت است ضمن اینکه نظامی گری در ایران مثل کشورهای غربی نیست که که صرفا برای پول باشد بلکه امروز در کشور ما حتی اگر کسی نظامی نباشد در نهایت می تواند داوطلبانه متصل به ارتش بسیج باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: رژه نیروهای مسلح تنها گوشه ای از دریای توان نظامی کشور را نشان داد و همه قدرت ما صرفا این نبود چنانچه اگر ایران نبود امروز عراق و بسیاری از کشورهای منطقه نیز نبودند لذا اقتدار نظامی ایران پیام صلح، دوستی و ایجاد امنیت در منطقه است./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.