شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

رکود تنها با تزریق منابع مالی به تولید قابل جبران است

شنبه,۲۲ام خرداد ۱۳۹۵ - سیاسی
نماینده مردم رشت در مجلس دهم، با بیان اینکه برای خروج از رکود ناگزیر به تزریق منابع به بنگاه های زود بازده اقتصادی هستیم، گفت: تعجیل دولت قبل در استفاده از منابع مالی، منابع کشور را به میدان سفته بازی کشانده و به هدر رفت.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه برای خروج از رکود ناگزیر به تزریق منابع به بنگاه های زود بازده اقتصادی هستیم، گفت: منابع مالی ما به علت نبود مطالعه دقیق، نبود برنامه منسجم و همچنین نبود بانک اطلاعاتی دقیق تاکنون به هرز رفته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تعجیل دولت قبل در استفاده از منابع مالی، منابع کشور را به میدان سفته بازی کشانده و به هدر رفت، افزود: نباید به علت این موضوع و این تجربه بد تزریق منابع به بنگاه های اقتصادی را به کل قطع کنیم.

ضرورت حرکت منابع مالی بر ریل تولید

وی با تاکید بر اینکه یک عامل بسیار مهم در تسریع رکود اقتصادی در تمامی بخش ها نبود منابع از جمله منابعی برای ایجاد توسعه و همچنین منابعی با نام سرمایه در گردش است، تصریح کرد: منابع پولی ما باید با نظارت کامل بر ریلی حرکت کند که منجر به تولید شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نتیجه توجه به تولید برون گرا بوده و رشد صادرات را در پی دارد، گفت: ما باید از هزینه کرد منابع مالی کشور خروجی مناسب داشته باشیم تا به این ترتیب بتوانیم رشد اقتصادی را متصور شویم.

 

تزریق منابع مالی به بنگاه های زودبازده اقتصادی به رشد صادرات می انجامد

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: تزریق منابع مالی به بنگاه های زودبازده اقتصادی در جهت افزایش تولید و همچنین تمرکز بر تولید صادرات محور باید ارزان قیمت باشد، زیرا با بهره بیشتر قیمت تمام شده محصول تولید شده بالا رفته و در نتیجه برای تولید به صرفه نبوده زیرا قابلیت رقابت با کالای خارجی ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم، افزود: تولید کردن در کشور ما در حال حاضر اقتصادی نیست زیرا سفته بازی بسیاری در بازار جریان دارد ما باید کاری کنیم که منابع ما تنها در راستای افزایش خط تولید و توسعه آن مصرف شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.