شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

رکود حاکم بر اقتصاد ناشی از نگاه ما به برجام است

جمعه,۱۵ام مرداد ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی باتاکید براینکه پیوند زدن تمامی مسائل کشور با نتایج برجام مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است،گفت: پس از تحریم ناجوانمردانه، اتفاقات تلخی از حیث مبادلات و معاملات بین المللی برای کشور ما ایجاد شد اما در همان زمان تحریم هم توفیقات بسیار زیادی عاید کشور شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه تحریم برای کشور در آن مقطع یک توفیق و نعمت بود،تصریح کرد: هیچکس تحریم را نمی خواهد،اما فشارهای ناشی ازتحریم ما را به فکر رونق اقتصادی و اصلاح ساختار اقتصادی کشور انداخت که نتیجه آن اقتصاد مقاومتی بود.

وی با تاکید براینکه اقتصاد مقاومتی کشور را بیمه می کند،افزود: اگر بخواهیم همه کشور را به برجام و نتایج آن پیوند بزنیم اتفاق خوبی نبوده و باعث عقبگرد ما می شود.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:بخشی از رکودحاکم براقتصاد کشور ناشی از آن نگاه ما نسبت به برجام و توفیقات آن است.

وی با بیان اینکه برجام خوب است و اتفاقات خوبی در پی آن رخ می دهد،تصریح کرد: برجام در بهترین حالت 25 تا 30 درصد اقتصاد کشور را تحت شعاع قرار می دهد و بیش از 70 درصد اقتصاد ما خارج از برجام و نتایج آن است؛ از این رو ما می توانیم با توجه به نگاه درون گرا و توجه به توانمندی های داخل اقتصادی پویا را برای کشور رقم بزنیم.

عدم توجه به درون و معطوف کردن همه نگاه ها به بیرون ما را از ادامه مسیر رشد اقتصادی بازمی دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اتکا به ذهن و بازو،گفت:برای رشد اقتصادی کشور باید از توان داخلی استفاده کنیم،زیرا عدم توجه به درون و معطوف کردن همه نگاه ها به بیرون ما را از ادامه مسیر رشد اقتصادی باز داشته و به وابستگی به بیگانگان وا می دارد.

جعفرزاده ایمن آبادی،تاکید کرد:در راستای اقتصاد مقاومتی و در فرصت برجام باید برای ایجاد اقتصاد درون زا و  برون گرا نهایت استفاده را داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه در موضوع برجام با بدعهدی طرف مقابل سو استفاده هایی صورت می گیرد،تصریح کرد: قدری باید توجه خود را از بیرون کاهش داده چون این موجب سو استفاده کشورهای بیگانه شده و دست ما را به سوی آن ها دراز می کند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.