شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

زباله یکی از بزرگترین مشکلات گیلان است

پنج شنبه,۱۰ام دی ۱۳۹۴ - اجتماعی

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به دفن بیش از یک تن زباله در منطقه سراوان رشت گفت: زباله یکی از بزرگترین مشکلات گیلان است.

مهندس غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در سمینار شهرداران گیلان (9دی) در سالن الغدیر استانداری گیلان در رشت برگزار شد، زباله را یکی از بزرگترین مشکلات گیلان دانست و گفت: یکی از زیباترین نقاط جهان به نام سراوان را محل دفن زباله کرده‌ایم.

 وی افزود: محل دفن زباله در سراوان در زمستان و با آغاز بارندگی، 18 لیتر در ثانیه شیرابه تولید می‌کند که آب‌های زیرزمینی را آلوده می‌کند و در تابستان محل تجمع حیوانات موذی می‌شود.

 نماینده مردم رشت درمجلس، از دفن روزانه بیش از یک تن زباله در سراوان خبرداد و گفت: مسافرانی هم از که از خارج استان به گیلانی می‌آیند در روستاهای ما سوغاتی به نام زباله برجای می‌گذارند.

وی زباله سوز را از مطالبات مردم گیلان برشمرد و گفت: برای مشکل جمع آوری زباله باید فکر ویژه بشود.

جعفرزاده با اشاره به وضعیت ماشین آلات گیلان برای شرایط بروز بحران، گفت: برف 92 چهارمین برف سنگین دردهه اخیر بود که موفق ترین اقدام برف روبی هم در همین مقطه انجام شد.

وی با بیان اینکه از نظر ماشین آلات برای حوداث غیرمترقبه در رنج هستیم، گفت: نمی توان برای همیشه در هنگام بارش برف از راهی کردن ماشین‌های سنگین در خیابان استفاده کرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در ادامه بر ساماندهی رودخانه‌های گوهر رود و زرجوب تاکید کرد و گفت: از این دو رودخانه در اذهان مردم رشت خاطرات دلنشین تاریخی وجود دارد اما اکنون برای عبور از کنار این رودخانه‌ها باید مقابل دهانمان را بگیریم.

 وی همچنین با اذعان بر اینکه برخی از شهرهای استان مانند لشت نشا، سنگر و لولمان کمربندی ندارند، اعلام کرد: نبود جاده کمربندی در این شهرها سبب شده تا ماشین‌های سبک و سنگین از داخل شهر رد شوند و آسفالت را خراب کنند.

جعفرزاده افزود: از طرف دیگر شهرداری‌ها بودجه کافی برای تعمیر و بهسازی آسفالت ندارد.

وی با اشاره به نیاز بخش آتش نشانی به تجهیزات حرفه‌ای اطفای حریق، گفت: آتش نشانی برای ساختمان‌های بلند نیاز به نردبان بلند دارد تا در وقت حادثه از اتافقات ناگوار جلوگیری کند.

نماینده مردم رشت در مجلس، ناوگان اتوبوس رانی رشت را نیز قدیمی و فرسوده دانست و گفت: 120 دستگاه اتوبوس برای رشت نیاز داریم.

جعفرزاده با اشاره به سختگیری افراطی در تغییر کاربری زمین در استان گفت: این سختگیری‌ها باعث مهاجرت روستائیان از روستا به شهر می‌شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.