شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

ساخت فیلم مولاناوشمس تبریزی توسط هالیوود دلیلی دیگر بر تعلل نظام فرهنگی ایران

جمعه,۲۸ام خرداد ۱۳۹۵ - اجتماعی
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه تعلل درتصویر مفاخر فرهنگی ایران زمین سبب سوءاستفاده هالیوودی‌ها شده است، گفت: ساخت فیلم«مولاناوشمس تبریزی» توسط هالیوود نشان می‌دهد آن‌ها بار دیگر پیش‌دستی کردند

غلامعلی جعفرزاده امین‌آبادی با اشاره به ساخت فیلم «مولانا و شمس تبریزی» توسط سینمای هالیوود، گفت: متاسفانه بار دیگر شاهد پیش‌دستی آمریکایی‌ها برای تصویر تاریخ و تمدن ایران زمین هستیم اما مسئولان هنوز به ضرورت استفاده از ابزار هنر به ویژه سینما، به منظور تصویر تاریخ غنی ایران اسلامی نرسیده‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری در آخرین فرمایشات خود در حوزه فرهنگ به سینمای هالیوود اشاره کردند؛ حتی اروپاییان و آسیاییان به این سلطه فرهنگی هالیوود معترض هستند.

وی بیان کرد: درواقع هالیوود به دنبال نفوذ و تغییر ماهیت فرهنگی ایران اسلامی است و از آنجا که تاریخ امریکا، بیش از چند قرن نمیگذرد، به‌همین دلیل دزدی فرهنگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال سرقت‌های فرهنگی‌شان می‌خواهند همه چیز را به نام خود تمام کنند، افزود: ساخت فیلم مولانا و شمس تبریزی نشان می‌دهد آن‌ها اهداف مهمی پشت ساخت این فیلم دارند؛ به‌یقین آن‌ها به‌دنبال نشان دادن جلال و بزرگی شمس و مولانای ایرانیان نبوده و ضربه زدن به فرهنگ ایران را هدف قرار داده‌اند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه باید تخریب آنچه که ایران در حوزه فرهنگ دارد را  دیگر هدف هالیوود دانست، اضافه کرد: چرا باید در تصویر مفاخر فرهنگی خود آنقدر تعلل کنیم و برای آن برنامه‌ای وجود نداشته باشد که آن‌ها بتوانند از این فرصت سوءاستفاده کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مردم در خانه ملت برای ساخت فیلم فاخر تعریف بودجه کرده‌اند، اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد نیز باید با اولویت‌بندی اقدام به ساخت فیلم‌های مهم تاریخی و مذهبی کرده و اگر این بودجه کافی نیست با مجلس وارد مذاکره شود./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.