شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی توانسته کشور را با خزانه خالی اداره کند

چهارشنبه,۱۱ام شهریور ۱۳۹۴ - اقتصادی

نمایندگان مجلس بر این باورند که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در این دو سال بسیار موفق عمل کرده و توانسته از آزمون خود سربلند بیرون آید.

با توجه به گذشت حدود دو سال از شروع فعالیت دولت یازدهم از نگاه برخی از کارشناسان، مسوولان دولتی برای ادامه فعالیت خود نیاز به توصیه‌ها و نقدهایی دارند که بتوانند در آینده عملکرد موفق‌تری داشته باشند. با توجه به اینکه کارنامه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در دولت گذشته مورد رضایت برخی مسئولان و قانون‌گذاران کشور قرار نگرفت، اما به نظر می‌رسد عملکرد و احیای دوباره این سازمان در دولت یازدهم مورد توجه نهادها به ویژه مجلسی‌ها قرار گرفته است.

 غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه می‌گوید: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همین که بعد از 12 سال توانست قانون بودجه را مطابق با قانون اساسی ارائه کند یکی از عملکردهای بسیار مثبت این سازمان است و نتیجه خوبی هم برای کشور داشته است و در نظام بودجه‌ریزی توانسته کاهش وابستگی نفت را از 60 درصد به 47 درصد کاهش دهد این هم یک عملکرد مثبت است و اداره کشور با نفت 40 دلار کارنامه مثبتی را برای این سازمان رقم زده است.

او خاطر نشان می‌کند: نمی‌توان گفت این سازمان بدون اشکال است اما اینکه توانسته کشور را با خزانه خالی اداره کند بسیار مطلوب است. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، هم در عرصه اقتصاد مقاومتی و هم در رعایت قانون اساسی بسیار موفق عمل کرده است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.