شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سازمان همکاری‌های اسلامی به وظایف خود عمل نکرد

سه شنبه,۷ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجلاس سازمان همکاری‌های اسلامی در استانبول که این سازمان به وظایف خود عمل نکرده است.

غلامعلی جعفرزاده ، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران داعیه رهبری جهان اسلام را دارد و از این جهت حضور رئیس‌جمهور کشورمان در اجلاس سازمان همکاری‌های اسلامی برای انتقال دیدگاه‌ها و انتظارات ایران از اجلاس ضروری بود.

وی افزود: سازمان کنفرانس اسلامی در قبال صداقت ایران حسن‌نیت نشان نداد و این امر موجب افتراق بین کشورهای اسلامی می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه اجلاس سازمان همکاری‌های اسلامی دستور کار مهمتری از پذیرش پیشنهادات عربستان داشت، یادآور شد: پذیرش پیشنهادات عربستان نشان می‌دهد که اجلاس به وظایف خود عمل نکرده در حالی که انتظار می‌رفت در این اجلاس امنیت حجاج در عربستان و بی‌کفایتی عربستان در برگزاری مراسم حج مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

جعفرزاده حضور داعش در منطقه و تغذیه داعش توسط کشورهای همسایه را از دیگر موارد مهم و ضروری برای طرح در اجلاس سازمان همکاری‌های اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: متاسفانه در این اجلاس اقدام جدی در این باره صورت نگرفت و به جای آن شاهد پذیرش مسایل سخیف پیشنهادی از سوی عربستان بودیم اگرچه آقای ظریف دفاع خوبی از مواضع جمهوری اسلامی داشت اما خروجی اجلاس نشان داد که اجلاس در حد و اندازه خودش نبوده است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.