شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده در جلسه حل معضل سکونت گاه های غیررسمی

ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز نباید به اقشار ضعیف آسیب وارد کند

پنجشنبه,۳م تیر ۱۳۹۵ - اجتماعی
423803427_145984

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست ستاد بازآفرینی شهرستان رشت که با حضور معاون عمرانی استاندار گیلان و دیگر نمایندگان رشت و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، گفت: کسی در این موضع مهم جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز دفاع نمی‌کرده است و این قانون در سال ۸۵ وضع  شده است که پس از گذشت ده سال ساخت و ساز ها  با مجوز ها ساخته می شود.

نماینده مردم شهرستان رشت گفت: همت مدیران شهرستان در راستای حل معضلات سکونت گاه‌های غیررسمی و پیگیری مشکلات املاک نسقی حاشیه شهر رشت این چالش ها را برطرف خواهد کرد.

غلامعلی جعفرزاده در ادامه اذعان داشت: قانون اجرایی و ساختن منازل مسکونی در سال ۸۵ مصوب شده  بود که عدم  رسیدگی و هماهنگی مسئولان و نظارت و مدیرت صحیح در طرح اجرای این قانون و  اجازه  ساخت بی رویه توسط سازمان‌های مربوطه منجر به این اتفاق شده است.

وی در ادامه افزود: ۵۰ درصد از هشت هزار سازه‌های مسکونی غیر رسمی مربوط به اقشار کم درآمد و ضعیف است که صرفاً سر پناهی را برای خود تدارک دیده اند.

 جعفرزاده بیان داشت: این ساخت و سازها بر منوال گذشته ساخته شده و اجرای این  قانون توسط مسئولان به یکباره اعلام شده است که با تدابیر و ایجاد تسهیلات آسان برای این افراد مشکلات و معضلات حل خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان رشت افزود: مدت زیادی است که ساخت و سازهای غیرمجاز همه را به خود درگیر کرده است.

در ادامه ثابت قدم شهردار رشت گفت: اتکا شهرداری به در آمد مجوزهای خلاف ساختمانی به ۱۶ الی ۱۷ درصد رسیده و هیچ سودی برای شهرداری ندارد.

وی افزود: ۵۰ درصد مسکن‌های ساخته شده غیر رسمی در شهرستان رشت واحد تک واحده و انفرادی است.

شهردار رشت بیان داشت: کسانی که ساخت و ساز انفرادی داشته اند می‌توانند  به کمسیون ماده ۱۰۰ شهرداری مراجعه کرده و خارج از نوبت در یک بازده زمانی خاص از شرایط تسهیل شده و با کمترین اقساط که توسط شهرداری اجرایی خواهد شد، با طی مراحل قانونی پایان کار خود را دریافت کنند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.