شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

ستاد اقتصاد مقاومتی برداشت مشترک از اقتصاد مقاومتی است

یکشنبه,۲۲ام شهریور ۱۳۹۴ - اقتصادی

گام های کوتاه و ناپیوسته در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی منجربه آن شد که حضرت آیت الله خامنه ای تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را بستر مناسب برای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کنند.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس دراین باره  گفت: زمانی که از سوی رهبر انقلاب اسلامی مسئله اقتصاد مقاومتی مطرح شد تنها راه نجات کشور از تهدید و تحریم  و حتی نجات ایران در دوران پسا تحریم و قبل از تحریم عملی شدن اقتصادی مقاومتی عنوان شد.

وی افزود: هر وقت که رهبر انقلاب مسئله تازه ای را برای هدایت و راهبری کشور مطرح می کنند، حوزه تفسیر گسترده ای در کشور شکل می گیرد و هر کس از منظر خود به تفسیر آن می پردازند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه تفسیرهای گوناگون از کلام رهبری  نقطه ضعفی در کشور به شمار می رود خاطرنشان کرد: گزارشات وزرای دولت در جلسات علنی مجلس درباره اقدامات انجام شده در حوزره اقتصاد مقاومتی تا کنون رضایت بخش نبوده است، در حقیقت کار باید گفت کار ویژه ای در این راستا از سوی دولتیان در وزارتخانه های مختلف صورت نگرفته است.

این نماینده مجلس گفت: وزرای دولت گزارشی از اقدامات خود که تا قبل از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی هم آن را انجام می دادند به مجلس ارائه کردند در حالی که ابلاغ این سیاست ها به منزله برنامه ریزی جدی و عملیاتی برای محقق شدن آن بود.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: قرائت ها و برداشت های مختلف از فرامین رهبر انقلاب در مسئله اقتصاد مقاومتی در سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه موجبات آن را فراهم کرد که تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری ضروری عنوان شود بنابراین تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی راهکار برداشت مشترک از اقتصاد مقاومتی است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در شرایط حساس کنونی تشکیل ستادی که بتواند از موازی کاری جلوگیری کرده و مانع گم کردن راه درست در عملی شدن اقتصاد مقاومتی شود امری لازم و ضروری احساس می شود.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: دولت به سرعت نسبت به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اقدام عملیاتی انجام دهد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.