شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سخنرانی رئیس جمهورجای قدردانی دارد/در مورد آمریکا سیاست گرگ و میش رامی بینیم

دوشنبه,۵ام مهر ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: مطالبی را که رئیس جمهور بیان کرده‌اند جای تقدیر و قدردانی دارد چرا که رئیس جمهور با صلابت و بسیار شجاعانه از حق جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده اند.

وی اظهار کرد: رئیس جمهور بر این مساله تاکید کرده اند که ایران در راستای اجرای برجام گام برداشته است و الان مانع بزرگ کارشکنی های امریکاست.

جعفرزاده با تاکید بر اینکه اعتمادی به سیاست امریکا نیست گفت: امریکا سیاست گرگ و میش را دارد، روزی به بهانه سلاح اتمی و شیمیایی به عراق حمله می کند روز دیگر افغانستان را به بهانه مبارزه با تروریسم مورد تاخت و تاز قرار می دهد و روز دیگر نیز ایران را به بهانه دستیابی به سلاح هسته ای مورد تحریم قرار می دهد.

جعفرزاده همچنین با اشاره به وتوی مصوبه کنگره از سوی اوباما که بیشتر در راستای دفاع از سیاستهای تروریستی عربستان است گفت: امریکا در قبال رفتارهایی که در مورد ایران، عراق، افغانستان و سوریه داشته است در قبال برخی کشورها که حقوق بشر در آنها اجرا نمی شود و سند در مورد اینکه آنها در انفجار دو برج این کشور در 11 سپتامبر دست داشته اند وجود دارد سکوت کرده است و یا از آنها طرفداری می کند.

وی ادامه داد: امروز می بینیم اوباما و امریکا و به خاطر طمع به پولهای نفتی عربستان مصوبه کنگره را وتو می کند این در حالی است که این موضوع کاملاً مشهود است که عربستان عامل حوادث تروریستی منطقه و پرورش دهنده تکفیریهاست.

نماینده مردم رشت در مجلس تاکید کرد: آمریکا قطعاً باید در مورد رفتارهای چندگانه خود در عرصه بین المللی پاسخگوی افکار عمومی دنیا باشد گرچه در حال حاضر نیز مردم دنیا به خوبی چهره آمریکا را می شناسد.

وی خاطرنشان کرد: ما نیز باید این چهره امریکا را به دنیا نشان دهیم که خوشبختانه سربازان عرصه دیپلماسی به خوبی این چهره آمریکا را به دنیا نشان داده اند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.