شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سدهای لاستیکی از هدررفتن آبهای سطحی جلوگیری میکنند

چهارشنبه,۲۷ام بهمن ۱۳۹۵ - اجتماعی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر سفر رئیس جمهوری به گیلان و تصویب طرح‌هایی در حوزه زیرساخت، گفت: در سفر ریاست جمهوری طرح های مختلفی مصوب شد اما اتفاقاتی که در اجرایی شدن مصوبات مورد انتظار بوده انجام نشده است.
«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» افزود: راه آهن، پروژه راه‌سازی، تامین آب و جاده سازی بخشی از این طرح‌هاست؛ ضمن اینکه قول دولت برای بهره برداری از راه آهن تا پایان سال ۹۵ بود.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت سدهای لاستیکی برای جلوگیری از هدر رفت آب‌های سطحی بسیار مهم است. از این رو وجود سدهای لاستیکی برای کشاورزی گیلان یک مزیت به شمار می‌رود. در سفر رئیس جمهور به گیلان برای ساخت سدهای لاستیکی تامین اعتبار شد تا از کارکرد این سدها در استفاده صحیح از منابع آبی به بخش کشاورزی کمک بگیریم.
وی با بیان اینکه در گیلان ۱۲۰۰ میلی متر بارندگی داریم که به کار کشاورزان نمی‌آید و همه وارد دریای خزر می‌شود، گفت: از ۱۱ سد لاستیکی مصوب تاکنون ۴ سد اجرایی شده و ۷ سد دیگر باقی مانده است.  وی تاکید کرد: با توجه به روند میزان بارندگی و امکانات نگهداری آب ، در سالی که در پیش است خشکسالی داریم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.