شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سربازان درطول دوره خدمت بایدتحت نظارت‌های پزشکی قرار بگیرند

پنج شنبه,۲۳ام مهر ۱۳۹۴ - سیاسی

“غلامعلی جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی” نماینده رشت با بیان اینکه افراد به محض خروج از کانون خانواده‌ و با حضور در دوره خدمت سربازی تحت فشار عارضه‌های روحی قرار می‌گیرند، اظهار کرد: سربازان باید در طول دوره خدمت‌شان مورد نظارت‌های پزشکی قرار بگیرند.

وی با اشاره به برخی اتفاقات تلخی که از سوی سربازان رقم می‌خورد، گفت: با توجه به برخی خبرها مبنی بر تیراندازی سربازان به خود و یا دیگران یک نوع ترس از سربازان اسلحه به دست به وجود آمده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه افزود: نهادهای نظامی و انتظامی موظفند قبل از ارائه سلاح‌ به سربازان، آ‌ن‌ها را تحت مشاوره‌های روانشناسی قرار دهند تا از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری شود.

جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی بیان داشت: صرف ورود سربازان در شرایط سلامت، نمی‌توان بی‌اعتنا آن‌ها را رها کرد، چراکه 24 ماه دوری از خانواده‌ برای افرادی که با توجه به جمعیت کم، توجه خاص خانواده‌ و رفاهیات بسیار سخت است و این دوری آستانه تحمل آن‌ها را پایین می‌آورد.

نماینده رشت با تاکید براینکه کار یگان‌های نظامی و انتظامی سخت‌تر از گذشته شده است، تصریح کرد: فرزندان امروز به دلیل تنهایی و نوع بازی‌های رایانه‌ای زندگی اجتماعی را نیز به درستی نیاموخته‌اند و باید به آن‌ها آموزش زندگی اجتماعی داده شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.