شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سهام عدالت برای کوچک سازی دولت ایجاد شد

شنبه,۷ام اسفند ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر خروج 7 پالایشگاه بزرگ از سبد سهام عدالت تا پایان سال، گفت:هر گونه نقل و انتقال در شرکت هایی که در سبد سهام عدالت هستند،باید طی فرآیند قانونی صورت گیرد و دولت مجاز نیست با دور زدن قانون برخی شرکت های بزرگ را به دولت بازگرداند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با خروج این 7 شرکت از مجموعه سهام عدالت، کورسوی سود سهام عدالت به تاریکی تبدیل می شود،افزود:خروج 7 شرکت پالایش نفت اصفهان، تبریز، لاوان، تهران، شیراز، کرمانشاه و بندرعباس از مجموعه سهام عدالت مردم را کاملا ناامید می کند.

تاکنون فرآیند قانونی در خصوص سهام عدالت طی نشده است

جعفرزاده ادامه داد:انتظار از دولت این بود که “سهام عدالت” را تعیین تکلیف کند،نه اینکه در مصوبه هفته گذشته خود نسبت به بازپس گیری شرکت های خود اقدام کرده و مجموعه “سهام عدالت” را دچار خسران کند.

وی با بیان اینکه،یادآور شد:دولت باید طی مراحل قانونی براساس آیین نامه کمیسیون معاملات و قانون تجارت‌ “سهام عدالت” را آزادسازی کند،چرا که “سهام عدالت” برای توزیع عادلانه ثروت ایجاد شده است.

سهام عدالت برای کوچک سازی دولت ایجاد شد

جعفرزاده ایمن آبادی افزود:”سهام عدالت” به این دلیل ایجاد شد که بتواند با حرکت به سمت خصوصی سازی، دولت را کوچک کرده و وضعیت اقتصادی مردم را در قالب سهام عدالت بهبود و تقویت بخشد.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازگشت 7 شرکت پالایش نفت اصفهان، تبریز، لاوان، تهران، شیراز، کرمانشاه و بندرعباس به دولت که امید سودآوری مجموعه “سهام عدالت” بوده نگرانی در مردم به وجود آورده است، تصریح کرد:دولت باید ضمن رعایت قانون دندان طمع خود را از سهام عدالت بیرون بکشد، چرا که دولت ها در گذشته در اداره این شرکت ها موفق نبوده اند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.