شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سهم ایران از نشان حلال می بایست افزایش یابد

شنبه,۲۲ام آبان ۱۳۹۵ - اجتماعی

‍عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس ازضرورت تشکیل کارگروهی ازسوی وزارت جهادکشاورزی و وزارت صنعت،معدن و تجارت برای بررسی راهکارهای افزایش سهم ایران از نشان حلال خبر داد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید برضرورت رشد صادرات با هدف بهبود وضعیت اقتصادی کشور،گفت:ارزآوری از مسیر عرضه محصولات و کالاهای ایرانی به بازارهای جهانی یکی از راهکارهای مطمئنی است که می تواند رشد اقتصادی کشور را تضمین کند.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،با انتقاد از سهم ناچیز ایران از نشان حلال،افزود:نشان حلال که برای عرضه محصولات و کالاهای مورد نیاز کشورهای مسلمان است؛اکنون بیشتر ازسوی کشورهای غیرمسلمان و با توجه به توجیه اقتصادی تولید و عرضه می شود.

وی با بیان اینکه هدایت منابع کشور به سمت تولید باکیفیت می تواند صادرات را در کشور ما تقویت کند، تصریح کرد: تقویت صادرات برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی باید در اولویت باشد.

ارزآوری مناسب  برای کشور با افزایش سهم ایران در تولید غذای حلال

این نماینده مردم در مجلس دهم،با تاکید بر اینکه افزایش سهم ایران در تولید غذای “حلال” می تواند ارزآوری خوبی برای ما داشته باشد،افزود:در شرایط فعلی اقتصادکشور باید به دنبال راهکاری برای جایگزینی درآمدهای نفتی باشیم که تکیه برافزایش سهم ایران از نشان “حلال” یکی از این مسیرها است.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه ایران با داشتن بیش از 80 میلیون مسلمان باید بیشترین سهم را از نشان حلال داشته باشد،تصریح کرد:درحال حاضر با توجه به اینکه بسیاری از کشورهای همسایه ایران مسلمان هستند؛باید بتوانیم با برنامه ریزی دقیق بازار نشان “حلال” را به دست بگیریم.

وی با تاکید براینکه رنج 25 درصدی سهم ایران از برند “حلال” بسیار ناچیز است،گفت:باید با برنامه ریزی منسجم و افزایش کیفیت تولیدات داخلی سهم خود از این نشان را افزایش دهیم.

بسته بندی مناسب و کسب استاندارهای لازم ضرورتی برای افزایش سهم ایران از برند حلال

این نماینده مردم در مجلس دهم،ادامه داد:بسته بندی مناسب در کنار ارتقای کیفیت تولیدات داخلی یکی از راهکارهایی است که می تواند سهم ایران از بازارهای جهانی را افزایش دهد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود: تشکیل کارگروهی از سوی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی راهکارهای افزایش سهم ایران از نشان “حلال” راهکار خوبی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور است.

وی ادامه داد:کسب سهم بیشتر از نشان “حلال” یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:افزایش سهم ایران از نشان “حلال” منوط به ایجاد استانداردهای مورد نیاز در کالاها و محصولات تولیدی است./
photo_2016-11-12_12-05-20

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.