شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سهم گیلان از اقتصاد فرهنگی ناچیز است

پنج شنبه,۱۲ام آذر ۱۳۹۴ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی امروز(9 آذر) در نشست هماهنگی جشنواره اقتصاد و فرهنگ شهرستان رشت در مجتمع خاتم الانبیا(صلی الله علیه و آله) رشت با تاکید بر برگزاری مطلوب این جشنواره اذعان کرد: باید حدود انتظارات این جشنواره فراتر از نمایشگاه بوده و خروجی مطلوبی برای اهالی فرهنگ و هنر شهر رشت داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه تعیین سهم اقتصاد فرهنگ استان باید خروجی این جشنواره باشد افزود: سهم اقتصاد فرهنگ استان بسیار کم است و باید راهکارهای افزایش این سهم را بیابیم.

 

جعفرزاده با اشاره به محوریت این جشنواره که با موضوع اقتصاد مقاومتی است اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی دارای 24 بند است که باید مشخص شود این جشنواره به کدام بند اقتصاد مقاومتی می‌پردازد.

 

وی با ابراز تاسف از اینکه اقتصاد مقاومتی تبدیل به یک لفظ شده است افزود: متاسفانه امروز همان کارهای گذشته را با لفظ اقتصاد مقاومتی انجام می‌دهیم و به همین دلیل است که پیشرفت نداریم.

 

نماینده مروی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور است افزود: باید سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در این راستا باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه هر کس از منظر خود به این امر می‌پردازد افزود: این یک ضعف بزرگ است زیرا سیاست‌های کلی آن از سوی رهبر ابلاغ شده است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.