شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سوئیفت فعال شده، مخالفان برجام خود را به خواب نزنند

سه شنبه,۱۷ام فروردین ۱۳۹۵ - سیاسی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است استانداردهای بانکداری دنیا تغییرکرده است و ما به هر دلیلی از این استانداردها جا مانده ایم و تطبیق دادن خودمان با استانداردهای بانکی دنیا حداقل یکسال طول می کشد.

غلامعلی جعفرزاده عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مورد بازشدن سوئیفت پس از توافق نهایی میان ایران و گروه 1+5 گفت: سوئیفت باز شده است و مشکلی ندارد و روال تجاری و بانکی نیز این موضوع را ثابت می کند.

وی با بیان این که ما از نظام بانکی دنیا که هر روز متحول می شود حداقل 7 الی 8 سال عقب افتاده ایم، تصریح کرد: استانداردهای بانکداری دنیا تغییرکرده است و ما به هر دلیلی از این استانداردها جا مانده ایم و تطبیق دادن خودمان با استانداردهای بانکی دنیا حداقل یکسال طول می کشد.

جعفرزاده با بیان اینکه این مجوز به همه بانکها داده شده است، گفت: افرادی که می گویند سوئیفت بسته است جز افرادی هستند که خودشان را به خواب زده اند و نمی خواهند از خواب بیدار شوند و این افراد کسانی هستند که نمی خواهند توفیقات برجام را ببینند.

وی ادامه داد: این افرادی که می گویند سوئیفت بسته است و برجام فایده ای برای کشور نداشته است دیده اند که برجام مورد تایید مردم قرار گرفته و مردم در 7 اسفند 94 نشان دادند که با مدافعین برجام خوش رفتاری کردند و با مخالفین برجام نیز برخورد کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تاکید کرد: در واقع این افراد با این مخالفت هاو حرف ها باید نشان دهند کاری که آنها نتوانسته اند انجام دهند هیچ کس نمیتوانست انجام دهد اما آقای ظریف به خوبی این کار را انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: ما نمی خواهیم بگوییم برجام بدون ایراد است ولی باید محاسن آن را نیز ببینیم و نباید چشم به روی محاسن آن ببندیم ./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.