شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سوم خرداد سرآغازی برای ترویج دوباره فرهنگ ایثار در جامعه است

چهارشنبه,۲۹ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی

عضو هیئت رییسه فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی گفت:روز سوم خرداد می تواند سرآغازی برای ترویج فرهنگ ایثار در جامعه باشد. به خصوص در شرایطی که ما هنوز نتوانستیم جامعه را برای مقابله با مبارزات فرهنگی آماده کنیم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  با اشاره به قرابت سالروز آزادسازی خرمشهر و ضرورت ترویج فرهنگ ایثار در جامعه، گفت: ما روز سوم خرداد را به عنوان روز ملی مقاومت، ایثار مهم می دانیم که فرآیند انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و شکست حصر خرمشهر در راستای همین اصل یعنی پیروزی مقاومت پدید آمد. لذا این پیروزی و پیام آن بسیار حائز اهمیت است.

این عضو هیئت رییسه فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع معیشت و خدمات رفاهی اصلی ترین بحث در رسیدگی به امور خانواده شهدا و جانبازان برشمرده می شود، افزود: مسائل مادی و مالی چون بی انتهاست و هر روز با موضوعات جدیدی آمیخته می شود ما هرچقدر در این موضوع پیش بگذاریم کم است.

این نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع مقاومت و ایثار یک گفتمانی است که بر پایه معنویات و ارزشها تکامل یافته است، اعلام کرد: برای آنکه بخواهیم موضوع ایثار در جامعه را تقویت کنیم لازم است که به عنوان یک فرهنگ عمومی آن را در جامعه نهادینه کنیم تا در زمان تهدیدهای خارجی و علیه ضدارزشها بتوانیم از آن استفاده کنیم.

او با بیان اینکه هنوز در ترویج فرهنگ ایثار با ضعف هایی رو به رو هستیم، ادامه داد: علی رغم آنکه انقلاب اسلامی ما یک تحول بزرگ فرهنگی بود و طی سال های بعد از انقلاب تلاش های زیادی برای تحقق این مساله صورت گرفته است هنوز با مشکلاتی رو به رو است.

جعفرزاده افزود: روز سوم خرداد می تواند یک سرآغازی برای ترویج این فرهنگ در جامعه باشد. به خصوص در شرایطی که ما هنوز نتوانستیم جامعه را برای مقابله با مبارزات فرهنگی آماده کنیم. الان زمان آن رسیده است که جامعه نه صرفا برای مقابله ها و جنگ ها بلکه برای مقابله با نبردهایی آماده شود که روح و اندیشه اجتماع را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر تا دیروز جان افراد در معرض خطر و تهدیدات ناشی از جنگ بود امروز روح جامعه در معرض خطرها و تهدیدها قرار گرفته است.

این عضو هیئت رییسه فراکسیون ایثارگران در پایان با بیان اینکه جامعه امروز ما باید آماده مقابله با تهاجم های فرهنگی باشد، تصریح کرد: در مجلس بعدی باید توجه بیشتری به موضوعات مرتبط با امور شهید و ایثارگران داشته باشد که می توان این نکات را در سه حوزه تخصیص اعتبارات جهت ارائه خدمات رفاهی ، رفع خلأهای قانونی برای حمایت از ایثارگران ، خانواده شاهد و جانبازان و در نهایت تقویت نظارت بر امور جاری ایثارگران در کشور تقسیم کرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.