شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

حاشیه سازی از بابت فراموشی سپردن و محو نامه مرتضوی است

یکشنبه,۲۸ام شهریور ۱۳۹۵ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  در خصوص سفر  ریو و همراهی تیم ملی ایران در مسابقات پارالمپیک به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا گفت: علی رغم هجمه های ناجوانمردانه ای که علیه ما صورت گرفت،  ما تا امروز سکوت کردیم اما بیش از این جایز نمی دانیم.

نماینده مردم رشت ادامه داد: در ابتدا باید بگویم که این تنها سفری نبود که نمایندگان در آن حضور داشتند و در همه بازی های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و جهانی قطعاً نمایندگانی به عنوان ناظر، تیم ملی را همراهی  کرده اند و این مسبوق به سابقه بوده است، اما در زمان گذشته هیچ اعتراضی صورت نگرفته است مضاف بر اینکه در این سفر همه نمایندگان همراه از افرادی بودند که به طور مستقیم به موضوع مربوط بوده اند، برای مثال من عضو هیئت رئیسه فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین هستم و دیگران هم به نوعی با این موضوع مرتبط بودند، ضمن اینکه هیچ کدام از ما به تقاضای خود به این سفر نرفتیم و زمانی که با من تماس گرفتند و مرا به این سفر دعوت کردند تاکید داشتند که دیگر اعضای فدراسیون هم در این سفر حضور دارند.

این نماینده مجلس دهم با تاکید بر موثر بودن این سفر خاطرنشان کرد: ما در این سفر  جلساتی با رئیس فدراسیون جهانی داشتیم و همچنین جلساتی با روسای سازمان های معلولین جهان برگزاری کردیم و همینطور نشست هایی با انجمن های برگزار کننده مسابقات داشتیم، در کنار این جلسات  دیدارهایی با بازیکنان در جهت تقویت روحیه آنها داشتیم که موثر بود، برای مثال شب قبل از بازی به خوابگاه ها می رفتیم با آنها صحبت می کردیم و البته جلساتی هم با مسئولین فدراسیون در راستای رفع مشکلات و موانع داشتیم.

*** هجمه ها با انگیزه های سیاسی

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به تخریب های اخیر علیه نمایندگان مجلس گفت: متاسفانه در روزهای اخیر مشاهده شد، هجمه های ناجوانمردانه ای علیه ما به راه افتاد آن هم تنها با انگیزه های سیاسی که حامیان دولت به صورت تصادفی در این سفر حضور داشتند این را دستاویز قرار دادند و مشاهده می شود که تنها می گویند لیست امید و نمی گویند نماینده ها، بنابراین مشخص است که تنها دلیل این هجمه ها، سیاسی است.

وی با تاکید بر اینکه این مسئله در ادوار مجلس در همه دوره ها بوده است، گفت: مسئله عجیب و غریبی اتفاق نیافتده است و من نمی دانم چه اتفاق تازه ای رخ داده که پیش از این نبوده است.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین یادآور شد: این یک رویه است که نمی توان در درستی آن شک کرد، چراکه تصمیم گیری در مورد جدایی المپیک از پارالمپیک باید توسط نمایندگان رقم بخورد، مضاف بر اینکه تصویب بودجه ورزش نیز در دستان نمایندگان قرار دارد اگر قرار است نمایندگان نباشند پس نقش نظارتی آنها چه می شود؟! مسلم است که باید از نزدیک ببینند و مشکلاتی که وجود دارد را ارزیابی کنند تا بتوانند برای آن تصمیم گیری کنند .

این نماینده مجلس دهم همچنین اظهار داشت: در مسابقات پارالمپیک 170 کشور حضور داشتند وقتی ما امکانات آنها را دیدیم واقعا متاثر شدیم چرا که به هیچ عنوان قابل قیاس با آنها نبودیم و این سوال ما از فدراسیون بود که چرا امکانات بیشتر در اختیار ورزشکاران قرار نگرفته و چرا بازیکنان باید با ویلچر شخصی در مسابقات حضور پیدا کنند و این ها مواردی است که باید برای انها چاره ای اندیشیده شود و این وظیفه نمایندگان بود تا بودجه های لازم برای آن لحاظ شود.

*** چرا دلواپسان از سفرهای خود چیزی نمی گویند؟!

جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد از برخی خبرگزاری های وابسته به یک طیف خاص گفت: این خبرگزاری در 48 ساعت هفت مرتبه خبر تکراری کار کرد که البته من اعتقاد دارم “نیش عقرب نه از ره کین است بلکه اقتضا طبیعتش این است” و از این رسانه ها انتظار غیر از این نداشتم، اما تعجبم از دیگران بود، مگر چه عمل خلافی رخ داده است؟!

وی تاکید کرد: همراهی نمایندگان در همه ادوار وجود داشته، اگر این رویه اشکال داشته است قبل از این هم که اقایان دلواپس به سفر می رفتند آن نیز اشکال داشته چرا آن زمان هیچ صحبتی نمی شد؟!

*** اگر ثابت کنند یک دلار یا یک سنت حق ماموریت گرفته ایم همه چیز را می پذیریم

وی افزود: به نظرم  تمام  این مباحثی که امروز مطرح می شود به ویژه آنکه با تاکید بر اصلاح طلبی یا لیست امید مطرح می شود، همه با انگیزه انتخاباتی است  در حالی که این سفر بسیار سفر موثری بوده است.

نماینده مردم رشت با اشاره به طرح مباحث موضوعات خلاف واقع گفت: متاسفانه برخی مغرضانه مباحثی مطرح می کنند که واقعا ناراحت کننده است آنها می گویند حق ماموریت گرفته ایم آن هم به دلار، هر کسی بتواند یک دلار و یا یک سنت را ثابت کند، ما همه چیز را می پذیریم چرا با این سخنان ذهن مردم را خراب می کنند؟!

*** فتوا می دهند و اطلاعات غلط در اختیار مردم می گذارند

وی اشاره کرد: همیشه نمایندگانی از کمیسیون فرهنگی در مسابقات حضور داشتند و اساسا مگر می شود کمیسیون فرهنگی نماینده نداشته باشد؟! آن آیت الله که فتوا می دهد مجلس را رها کرده اند چرا اطلاعات غلط به مردم می دهد؟! این سفر در زمان تعطیلی مجلس بوده است و حق ماموریت هم  نگرفته ایم؛ مهمتر از همه اینکه ما هیچ مخفی کاری نداشتیم و قدم به قدم گزارش دادیم و حتی من عکس را در اینستاگرام خود منتشر کردم، در حالی که در ادوار گذشته هیچ کدام حتی یک عکس منتشر نمی کردند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اصل شفافیت گفت: این مجلس، مجلس شیشه ای است و پنهان کاری مانند دوره های قبل ندارد و ما هیچ چیزی را پنهان نکردیم؛ قبل از سفر اعلام کردیم، حین سفر گزارش دادیم و همه موضوعات را در شبکه های مجازی به اطلاع مردم رساندیم و هیچ  مسئله مخفی نداشتیم آیا افرادی که مخالف دولت هستند و ادعای بیت المالی دارند، آیا کوچکترین اطلاعاتی از سفرهای خود در اختیار مردم قرار می دادند؟!

وی با اشاره به اینکه مهمترین دلیل حضور در این سفر حمایت از معلولین بوده است، گفت: وقتی به دیدار بازیکنان می رفتیم خود آنها می گفتند شما که هستید ما دلمان قرص می شود، مضاف بر اینکه اغلب پارلمان های دنیا آمده بودند، مگر می شود ایران تیم ملی خود را همراهی نکند؟!

*** در بدبین کردن مردم به نظام چه سودی دارند؟!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید دوباره بر مرتبط بودن نمایندگان اعزام شده به این سفر، خاطر نشان کرد: اگر ما نمی رفتیم می گفتند شما اهمیت نمی دهید و امروز بهانه ای دیگر مطرح می کردند، ما در پارالمپیک شفاف سازی کردیم و اصلا به درخواست ما صورت نگرفته است و یک دلار هم حق ماموریت نگرفته ایم چرا برخی رسانه ها بی تقوایی پیشه کرده اند و خلاف واقع می نویسند؟! اینکه  ذهن مردم را به این سمت هدایت کنید که همه در حال دزدی هستند چه سودی دارد؟! آیا در بدبین کردن مردم به نظام منفعتی وجود دارد؟!

این نماینده جانباز با انتقاد از موضوعات مطرح شده گفت: می گویند چرا با هواپیما رفته اند، این درحالی است که همه می دانند من جانبازی 70 درصد، با توانایی جسمانی مشخص هستم، این دوستانی که مدام انتقاد می کنند بگویند فردی با شرایط من چگونه باید به این سفر می رفت، آیا باید با گاری می رفتم یا با پای پیاده ؟!

وی با بیان اینکه این سفر یک سفر کاری و بدون حق ماموریت و در عین حال شفاف بوده است، یادآور شد: کافی است نگاهی به گذشته بیاندازیم و ببینیم کدام یک از سفرهای افرادی که  امروز ردای انتقاد به تن دارند مرتبط با موضوع بوده است و آیا حاضرند یک عکس از سفرهای خود منتشر کنند؟!

** بی تقوایی علیه تاجگردون

جعفرزاده با اشاره به هجمه هایی که علیه شخص غلامرضا تاجگردون به راه افتاده است، گفت: شاید آقای تاجگردون راضی نباشد، اما ایشان بعد از کسب مدال نقره توسط آقای پاکباز بازیکن بویراحمدی از جیب خود به او هدیه قابل توجهی داد چرا در قبال این نماینده این همه بی تقوایی صورت می گیرد؟

*** نامه مرتضوی دلیل دیگر حاشیه سازی

نماینده مردم رشت در پایان با اشاره به ماحصل این سفر و دستاوردهایی که برای وزارت ورزش و گام هایی که در جهت رفع موانع برداشته شده است، گفت: تخریب های امروز به دلیل نامه مرتضوی است در واقع  آنها برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات خود دست به حاشیه سازی زده اند و قطعا این پروژه ها را تا انتخابات به پیش می برند تا بتوانند از آن برای خود پیروزی بخرند

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.